Новини » Політика 10 вересня, 2019, 16:30
Сенцову обіцяли зменшити строк, якщо він «здасть» Кличка або «когось у Києві»
	Олег Сенцов. Фото GettyImages/Global Images Ukraine
Олег Сенцов. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Колишній «в’язень Кремля» український режисер Олег Сенцов розповів, що за два тижні до президентських виборів в Україні у 2014 році окупанти пропонували йому зменшити строк, якщо він дасть «викривальні свідчення на когось з Києва».

Про це він розповів під час спільної пресконференції з Олександром Кольченком, пише Українська правда.

«Приходить слідчий і каже мені: «На тебе є свідчення, ти в будь-якому разі сядеш, але можеш полегшити свою участь – дати показання на когось в Києві. От є Кличко…когось іще знаєш, хто був на Майдані, давай на будь-кого… хочеш на Кличка, хочеш на когось іншого, будь-яке прізвище нам підходить», – розповів Сенцов.

За його словами, їм був потрібний скандал напередодні виборів президента в Україні у 2014 році.

«Він сказав (слідчий – ред.): «Або даєш свідчення – отримаєш 7 років, якщо ні – підеш «паровозом» і отримаєш 20». Я сказав: «Ні!», одразу, не роздумуючи, і ніколи про це не жалкував. І коли отримав 20 років, я не здивувався, бо як вони обіцяли, так вони і зробили», - пригадав колишній політв’язень.

Сенцов каже, що міг втекти за добу до затримання з Криму, що у нього була така можливість, однак він нею не скористався.

Крім того, Сенцов розповів, що на третій день голодування він почав вести щоденник і анонсував, що скоро про це видасть книгу.

За словами Кольченка, йому окупанти пропонували «роботу», але він віджартувався і відповів слідчим, що має спочатку дізнатися про «умови праці» і «заробітну плату».

Нагадаємо, звільнений з ув’язнення в РФ український режисер Олег Сенцов сказав, що має намір робити все можливе зі свого боку для звільнення українців, яких незаконно утримують у Росії та на Донбасі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 04:01 :25