Росія зберігає для українських моряків і Бекірова статус обвинувачених, – адвокат Полозов

У Росії кримінальні справи проти звільненого кримського активіста Едема Бекірова і 24 військовополонених моряків не закриті.

Про це заявив адвокат українських моряків Микола Полозов, передає UATV.

«Переговори були важкими, вони велися безпосередньо між адміністраціями президента РФ і Офісом президента України, – розповів правозахисник. – Були різні конфігурації і різні списки полонених. Радий, що в результаті обмін відбувся успішно і додому вдалося повернути не тільки військовополонених, а й 11 політв’язнів».

За словами адвоката, накази про помилування полонених як з боку РФ, так і з боку України, залишаються засекреченими, що, вочевидь, було однією з умов домовленостей.

«Певні політичні сили як у Росії, так і в Україні намагалися використати військовополонених для досягнення своїх особистих цілей як якусь розмінну монету. Вони ж і намагалися зірвати переговори, які велися весь цей час», – сказав він.

Микола Полозов також акцентував, що зараз переговори тривають і складаються нові списки для обміну.

Зазначимо, що в Росії наразі й далі утримують 113 українців, серед яких 89 кримських татар.

«У зв’язку з цим питання подальшого ходу подій і руху кримінальних справ також обумовлено переговорним процесом. У Росії є кілька варіантів: вони можуть закрити справу або продовжувати її. Все залежить від тих, хто веде переговори, а також, яка буде надалі вибудувана конфігурація».

Нагадаємо, Росія утримує в окупованому Криму 86 політичних в’язнів.

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

Loading...