Новини » Світ Читать эту новость на русском

Рейтинг ВВП, Gini коефіцієнт, індекс корупції та інші факти про країни світу

The Economist
The Economist
Фото з відкритих джерел

19 цікавих фактів про різні регіони світу, включно з Україною.

Інформація була взята з останнього довідника The Economist по країнам «Pocket world in figures 2020".

1. В Німеччини профіцит бюджету тепер вже не 200 мільярдів євро, а 300. Це лідер серед всіх країн світу. Скоро уряд почне солити зайві гроші).
При цьому ВВП перестав зростати. Німеччина очікує переходу в рецесію.

Антилідер США, у них дефіцит пів трильйона доларів.
Але економіка поки росте, як одна з найшвидших. І капіталізація публічних компаній теж.

Ось такий парадокс. Можна сидіти на грошах і не розвиватися, а можна бути в боргах, як у шовках і йти вперед. Правда бажано при цьому мати борг в тій валюті, яку сам і друкуєш).

2. Саме велике місто в світі Токіо. Населення 37,5 мільйонів. Урбанізація на марші.

3. В Тель-Авіві живе 46% населення Ізраїлю. Якщо не брати до уваги лідерів рейтингу: країни мономіста Гонконг, Макао і Сінгапур, то це одна з найвищих концентрацій населення країни в одному місті.

4. Россія найбільша країна в світі 17 мільйонів квадратних кілометрів. При цьому Україна стоїть 43-ю у списку з 604 тисячами кв. км. Приємно те, що за останні 5 років The Economist ні разу не змінив територію України, яка як і раніше включає Крим і Донбас. І як Росія це терпить і як мінімум не оголошує Англії ноту протесту за таку «неточність»? Референдум в Криму був проведений «згідно із законом». Дивовижно.

5. Україна, Росія і Білорусія входять в першу десятку країн світу, в яких кількість чоловіків менше кількості жінок. На 100 жінок менше, ніж 90 чоловіків. Без коментарів.

6. Людей похилого віку – найбільше у Монако. 32,2% старіше 65 років. Мабуть там у пенсіонерів пристойні дотації.

7. Среді міст світу, що втрачають населення, в першій десятці – наш Харків. За останні 5 років втратив 0,9%.

8. Якщо порівнювати ВВП, три найбільші економіки це США, Китаю і Японія (19,5; 12,2; і 4,8 трильйонів доларів соответсвенно). Але за купівельною спроможністю населення картина виглядає дещо інакше і очолює рейтинг Китай, потім США, далі Індія (23,1; 19,4 і 9,5 трильйонів доларів).

9. За останні 7 років в Україні один з найнижчих в світі Gini коефіцієнт - 25,1%. Нижче тільки в Азербайджані - 16,6%. Він визначає ступінь нерівності в суспільстві. Чим він нижчий, тим більше рівномірно розподілені доходи у домогосподарств. Цей коефіцієнт вираховується так, якщо у всіх однакові доходи, то він дорівнює 0. А якщо всі доходи належать одній людині, а у решти нічого, то 100%. Найвищий коефіцієнт в ПАР 63%.

10. За останні 10 років Україна займає 8-е місце з кінця по зростанню економіки. А точніше ми маємо падіння -1,8%. Причини очевидні: дика корупція Януковича, війна, гіперінфляція, не така дика, але теж корупція постмайданного періоду.

До речі, з приводу корупції, тут у нас явний прогрес. Індекс корупції CPI просунула Україну на 120-е місце з 32 балами, в той час як Росія пішла вниз на 138-е з 28-ма балами. Ще п'ять років тому ситуація була протилежна. Тільки за останні 4 роки ми набрали +5 балів.

11. Є ще в них такий коефіцієнт Trade Dependency.

Він означає залежність від торгівлі або який відсоток таких обсягів в ВВП. Так ось Словенія займає тут 6-е місце з 64,1%. Так що продовжуємо торгувати зі Словенією. Їм дуже треба).

12. В рейтингу інфляції ми займаємо 19-е місце з цифрою 10,9% за минулий рік. Висока інфляція на тлі стагнуючого і навіть падаючого курсу завжди добре для бізнесу, спрямованого на внутрішній ринок. Але таке у нас буває не часто.
До лідера гонки Венесуели з інфляцією під мільйон відсотків, сподіваюся нам ніколи не дістатися.

13. Украіна займає 25-е місце в світі за обсягом боргу і тринадцяте за співвідношення боргу і ВВП - рівно 100%. Це дуже тривожне число і нам ні в якому разі не можна розслаблятися і вже точно не варто радіти новим кредитам.

14. Что порадувало, – що Україна не входить в перші тридцять країн світу, залежнихі від сільського господарства. А це означає, що в нас менше 20% частка сільгосппродукції від ВВП. Ми, як і раніше, можемо вважати себе аграрною країною (ми восьмі в світі по виробництву пшениці і зернових культур), але ми точно не аграрна економіка.

15. Ми завершуємо список країн з енергоефективності. Восьмі з кінця. Тут нам точно є куди рости.

16. Украіна є третьою країною в світі за приростом нових зареєстрованих придбаних автомобілів + 24,5%. В середньому за минулі 2 роки.

17. В Україну за останній рік заїхало понад 15 мільйонів туристів. Це майже в 6 разів менше, ніж у лідера Франції. Але ми входимо в перші 25 країн з прийому туристів. Not bad.

18. Найбільший витік мізків в СНД з Молдови.

19. Ну і наостанок, Україна дванадцята країна в світі по поверненню капіталу від заробітчан з-за кордону: понад 13 мільярдів доларів на рік.

За матеріалами Владислава Бурди

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...