Новини » Політика 10 вересня, 2019, 17:30
Рада ухвалила у першому читанні за основу законопроєкт щодо реформи органів прокуратури
Прокуратура. Фото sud.ua
Прокуратура. Фото sud.ua

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №1032 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів з реформи органів прокуратури.

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання Верховної Ради, яке транслював телеканал ZIK.

За нього проголосували 287 народних депутатів.

Після цього спікер парламенту Дмитро Разумков запропонував нардепам скоротити вдвічі термін підготовки документу до розгляду у другому читанні.

За це проголосували 262 народних депутати.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект спрямований на запровадження першочергових і тимчасових заходів, пов’язаних передусім із кадровим перезавантаженням органів прокуратури шляхом атестації чинних прокурорів, а також надання можливості всім доброчесним кандидатам, які мають належні теоретичні знання та практичні навички, на конкурсних засадах зайняти посаду прокурора у будь-якому органі прокуратури.

Зокрема, пропонується змінити структуру прокуратури. Замість чинної структури, після проведення цієї реформи, буде діяти Офіс Генерального прокурора, як кабінет, який буде забезпечувати діяльність Генерального прокурора. Також проектом Закону пропонується ліквідувати Військові прокуратури і тимчасово зупинити повноваження Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Онлайн-трансляція пленарного засідання Верховної Ради ІХ скликання доступна за посиланням.

Важливо: з 10 вересня телеканал ZIK запустив спецпроєкт "Політичний коментатор" з Надією Савченко. Упродовж усього засідання Ради екснардепка коментуватиме наживо та пояснюватиме, що відбувається в сесійній залі. Не пропустіть. Такого ще не було! 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 05:13 :36