Нардеп Павленко застеріг від «тихого конституційного перевороту» в Україні

ZIK

Верховна Рада замість того, щоб займатися тими законами, які дійсно турбують людей, займається перерозподілом владних повноважень, а, фактично, зменшенням повноважень ВРУ і збільшенням - президента України.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час прямого включення із кулуарів Верховної Ради заявив народний депутат України від «Опозиційної платформи – За життя» Юрій Павленко.

Парламентар, коментуючи ухвалений ВРУ закон про імпічмент президента, нагадав про обіцянку Володимира Зеленського у межах виборчої кампанії, а згодом і обіцянку чинної партії влади щодо ліквідації «касти недоторканних» в Україні. Зокрема, йшлося про народних депутатів, президента та суддів.

«Щодо народних депутатів, то тут швидко зробили, але із серйозними порушеннями конституційної процедури, а от щодо президента, то виявився великий обман, бо жодного слова про обмеження хоча б президентської недоторканності немає у цьому законі. По-друге, процедура, яка проголосована, унеможливлює проведення процедури імпічменту й усунення президента від влади», – прокоментував ухвалене рішення політик.

Юрій Павленко наголосив, що у випадку із вказаним законом, з одного боку, обманули людей, а з іншого, законопроєкт – це суто «шоу, щоб показати, як ми діємо».

«На жаль, Верховна Рада замість того, щоб займатися тими законами, які дійсно турбують людей, які люди вимагають, починаючи від тарифів, соціальних стандартів, займається перерозподілом владних повноважень, а, фактично, зменшенням повноважень ВРУ і приниженням парламенту як головного законодавчого і центрального органу державної влади і збільшенням повноважень президента України. Усе це виглядає, як такий тихий конституційний переворот, коли змінюється державний устрій усупереч тому, що є у Конституції, коли через закони, які голосувались і сьогодні, і в попередній пленарний день, фактично, ми м’яко переходимо переходимо від парламентсько-президентської до президентської республіки», – заявив Юрій Павленко.

Як повідомляли, 10 вересня Верховна Рада голосами фракції монобільшості ухвалила в цілому президентський закон про процедуру імпічменту. «За» проголосували 245 депутатів, з них 243 – представники "Слуги народу".

Онлайн-трансляція вечірнього пленарного засідання Верховної Ради ІХ скликання доступна за посиланням.

Важливо: з 10 вересня телеканал ZIK запускає спецпроєкт "Політичний коментатор" з Надією Савченко. Упродовж усього засідання Ради екснардепка коментуватиме наживо та пояснюватиме, що відбувається в сесійній залі. Не пропустіть. Такого ще не було!

Loading...