Новини » Спорт 10 вересня, 2019, 17:57
Львівська гандбольна «Галичанка» вийшла у друге коло кваліфікації Кубка ЄГФ сезону-19/20
Львівська гандбольна «Галичанка» двічі обіграла азербайджанський «Azeryol» і вийшла у друге коло кваліфікації Кубка ЄГФ / ldufk.edu.ua

Незмінні чемпіонки України останніх п’яти років гандболістки львівської «Галичанки» стартували у розіграші другого за престижністю континентального турніру для клубних команд – Кубку ЄГФ (Європейської гандбольної федерації) сезону-2019/2020. У рамках першого кваліфікаційного раунду підопічні Тетяни Штефан та Анжеліки Савченко зіграли два матчі проти чемпіона Азербайджану – бакинського клубу «Azeryol».

За взаємною домовленістю обидва поєдинки відбулися у Львові, на паркеті палацу спорту «Галичина». Згідно з жеребкуванням, у першій грі господарками майданчику були галичанка, а в другому – дівчата із Баку, повідомляє ldufk.edu.ua.

Одразу скажемо, що в обох матчах виграла «Галичанка», яка й продовжить виступи на європейській арені, але перемоги далися українкам лише з докладанням максимуму зусиль. А тепер про деталі протистояння чемпіонів України та Азербайджану.

У першій грі галичанки, низка гравців якої є випускницями або студентками Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, більшу частину ігрового часу мали перевагу, що знаходило своє відображення і в рахунку. Достатньо сказати, що часом розрив у закинутих м’ячах сягав навіть восьми м’ячів на їхню користь і здавалося, що підопічні Тетяни Штефан та Анжеліки Савченко питання виходу у друге коло турніру фактично вирішать вже у першому поєдинку, а другий тим самим перетвориться у формальність. Однак виявилося, що «Azeryol» не такий простий суперник і до фінальної сирени команді не лише досвідченого, а й добре знаного в світі гандболу фахівця Георгія Воронова вдалося скоротити різницю до двох голів. Судді зафіксували перемогу «Галичанки» – 26:24. Тож дівчата зі столиці Азербайджану зберігали шанси на сумарну звитягу за сумою двох ігор.

Початок матчу-відповіді був рівним і довгий час суперниці йшли пліч-о-пліч. Лише за рахунку 6:6 «Галичанка» забила двічі поспіль і вперше у грі вийшла вперед з перевагою у два м’ячі – 8:6. До перерви наші дівчата зуміли збільшити відрив до п’яти голів – 15:10 – і виглядало, ніби далі проблем не буде. Однак гандболістки «Azeryol», у складі яких грає аж восьмеро легіонерок, четверо з яких українки, а воротар Єлизавета Гілязетдінова та ліва напівсередня Влада Косміна свого часу не без успіху грали й за «Галичанку», і не думали достроково викидати білий прапор, визнаючи себе переможеними.

Завдяки фантастичній грі у рамці Гілязетдіновій, яка упродовж дев’яти з половиною хвилин (!) з початку другого тайму залишала свої ворота «на замку», азербайджанки зуміли скоротити відставання до двох голів – 13:15. «Пробити» по перерві кіпера «Azeryol» львів’янкам вдалося тільки на 10-й хвилині другого тайму, причому капітан «Галичанки» Савчин зробила це, лише реалізувавши семиметровий штрафний кидок – гандбольний пенальті.

Та саме цей гол виявився переломним. Після нього наші гравчині повернули собі впевненість у своїх силах, і, незважаючи на шалений опір суперниць, довели справу до перемоги з тою самою перевагою у п’ять м’ячів, що була по завершенні першої половини зустрічі. Коли пролунала фінальна сирена, на табло горіли цифри 23:18 на користь львів’янок. Тож сумарний рахунок двох матчів – 49:42.

Тепер у другому колі Кубка ЄГФ «Галичанка» зіграє проти румунського клубу «Magura Cisnadie». Матчі заплановані на 12/13 та 19/20 жовтня. Додамо, що перший поєдинок пройде в Румунії, а матч-відповідь – у Львові.

ГАНДБОЛ, ЖІНКИ. КУБОК ЄГФ-2019/2020. ПЕРШИЙ РАУНД КВАЛІФІФІКАЦІЇ

ПЕРШИЙ МАТЧ

«Галичанка» (Львів, Україна) – «Azeryol» (Баку, Азербайджан) – 26:24 (15:12)

Судді: Міхай-Маріан Пірву, Раду-Міхай Потірніче (обидва – Румунія).

Делегат ЄГФ – Петер Дворскі (Словаччина).

«Галичанки»: 12. Вікторія Салтанюк, 16. Марія Гладун – 2. Наталія Савчин (1 гол), 3. Діана Дмитришин (1), 4. Наталія Шипляк, 5. Дарина Ляховенко, 6. Ірина Прокоп’як, 7. Мар’яна Маркевич (5), 10. Юлія Головко (3), 11. Ольга Василяка, 13. Олександра Фурманець (7), 18. Христина Майкут (2), 20. Катерина Козак, 27. Анастасія Мелекесцева (2), 33. Анастасія Баранович (1), 99. Тетяна Поляк (4).

Головний тренер – Тетяна Штефан.

«Azeryol»: 1. Азалія Гасанова, 15. Єлизавета Гілязетдінова – 7. Іріна Міхалковіч (1), 8. Рана Гасанова, 9. Ірана Гасімова (5), 13. Сабіна Смагіна (2), 14. Марііла Валієва, 20. Катерина Воскобойник (1), 23. Єкатєріна Сєростанова (5), 77. Інара Юсібова, 81. Каміла Байрамова (1), 82. Дарія Русінова (3), 85. Влада Косміна (4), 88. Поліна Трубіцина (2).

Головний тренер – Георгій Воронов.

Вилучення: Козак (2 хвилини), Мелекесцева (4) – Гасімова (4), Сєростанова (2), Косміна (2), Трубіцина (2).

Попередження: Мелекесцева, Баранович, Савчин – Гасімова, Трубіцина.

Семиметрові штрафні кидки: 4 спроби / 3 голи – 5 спроб / 3 голи.