Фракція ОПЗЖ ініціює створення тимчасової слідчої комісії щодо розслідувань і дій Нацради, – Павленко

Юрій Павленко народний депутат України, член фракції «Опозиційна платформа – За життя» (ОПЗЖ) заявив, що Нацрада з питань телебачення і радіомовлення перевищила свої повноваження, визначаючи, кого із гостей має запрошувати телеканал NewsOne, що гості мають говорити і якою має бути редакційна політика. Тому фракція «Опозиційна платформа – За життя» ініціює створення тимчасової слідчої комісії щодо розслідувань і дій Нацради.

Про це Юрій Павленко сказав під час прес-конференції, яку транслював телеканал ZIK.

«На наш погляд, Нацрада перевищила свої повноваження, визначаючи, кого із гостей має запрошувати телеканал NewsOne, що гості мають говорити і якою має бути редакційна політика. Нагадаю, закон не наділяє регулятора такими повноваженнями. Це є нічим іншим, як спробою Національної ради вставновити цензуру, а це прямо заборонено, як законом про інформацію, так і Конституцією України», – сказав Павленко.

Він зазначив, що саме тому фракція ОПЗЖ ініціює створення тимчасової слідчої комісії щодо розслідувань і дій Нацради. «Також ініціюємо проведення парламентських слухань у верховній Раді України із запрошенням керівників правоохоронних органів з тим, аби вони прозвітували про результати розслідування усіх резонансних справ проти журналістів та ЗМІ – як вбивства, фізичні напади, так і напади на конкретні ЗМІ», – зазначив він.

Крім того, хочу проінформувати, що з нашої ініціативи на одному із найближчих засідань комітету з гуманітарної та інформаційної політики будуть запрошені члени Нацради, аби вони пояснили свої дії щодо порушення Конституції і наступу на свободу слова.

Нагадаємо, учора, 9 вересня, Народний депутат України Юрій Павленко (фракція «Опозиційна платформа –За життя») пропонував розглянути на одному із найближчих засідань комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики ВР питання діяльності Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

Раніше повідомляли, що Національна ради України з питань телебачення і радіомовлення звертатиметься до суду задля вирішення питання з телеканалом «NewsОne».

Loading...