Думка колишніх бранців Кремля може бути ключовою щодо межі компромісу з РФ, – Попов

ZIK

Думка звільнених бранців Кремля може стати ключовою щодо межі компромісу з РФ, на який ми можемо піти.

Про це в ефірі програми "Треба поговорити" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України VIII скликання Ігор Попов.

Політик, коментуючи питання щодо значення політичної волі для звільнення бранців та щодо ймовірності подальшого обміну утримуваними між РФ та Україною, зауважив, що для російського президента і влади у РФ повернення їхніх громадян або українських громадян, яких в Україні звинувачують у важких злочинах, не було великим досягненням.

"Ми бачили, що рівень зустрічі був не такий, як у нас. Тому зрозуміло, що для них це маленький аргумент у якихось переговорах із Заходом, але ж у ПАРЄ їх уже повернули. На інших асамблеях, делегації до яких колеги повинні сформувати, щоб восени працювати, теж пом’якшиться українська позиція. Усе ж Росія грає надовго, Росія сподівається на мирний процес, сподівається на поступове зняття санкцій, на те, що забудуть про Крим, і на те, що де-факто виконають все те, про що Росія відверто говорить вже 5 років. І тут якраз роль звільнених може бути актуалізована у тому плані, що у них тоді запитають як моральних авторитетів, а після того, як вони себе дуже достойно там повели, для нації у цих питаннях вони, все ж, будуть моральними авторитетами… У цьому випадку їхня думка буде ключовою щодо тієї межі компромісу, на який ми можемо піти", – заявив Ігор Попов.

Гість студії розповів, що свого часу вивчав досвід Північної Ірландії. З його слів, важливим у мирному процесі стало те, що, коли люди, які стояли по різні боки, разом приходили і разом говорили, що конфлікт слід припинити.

«І тоді, коли наші колишні ув’язнені скажуть, що оце – межа компромісу і що вони вважають, що вона буде корисна для держави і для людей, тоді у нас буде велике сподівання на те, що суспільна думка буде схилятися до певного компромісу», – зазначив Ігор Попов.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між Україною та РФ.

Як повідомляли, звільнений з ув’язнення в РФ український режисер Олег Сенцов сказав, що має намір робити все можливе зі свого боку для звільнення українців, яких незаконно утримують у Росії та на Донбасі. Про це він сказав на першій після свого звільнення прес-конференції.

Loading...