Новини » Політика 10 вересня, 2019, 16:14 блоги
Андрій Головачов: Милованов даремно поліз в міністри економіки
Андрій Головачов
Економічний експерт, аналітик
Тимофій Милованов
Тимофій Милованов

Милованов - це строго академічний теоретик, що розповідає як повинна працювати економіка в ідеальному суспільстві. Але цього недостатньо для міністра економіки в бідній Україні, яка загрузла в корупції. У нього відсутні якості, якими повинен володіти професійний менеджер.

Про це пише на своїй сторінці в Фейсбук Андрій Головачов.

Чому першим піде міністр економіки

Думаю, я навряд чи помилюся, якщо скажу, що першим покине новий уряд міністр економіки Милованов. Мені важко уявити, що він протримається більше одного року.

Справа в тому, що Милованов – це звичайний викладач. Ще на початку 2000-х він поїхав в США, де він отримав ступінь доктора економіки та потім викладав там в різних ВУЗах. Тобто Милованов – це строго академічний теоретик, що розповідає як в ідеалі повинна працювати економіка в ідеальному суспільстві, що таке грамотний уряд, якісне управління, чиста конкуренція, монетарна та фіскальна політика і т.д. і т.п.
Але знання західних моделей роботи економіки-це, напевно, лише 5% тих вимог, які висуваються до міністра економіки в величезній, бідній, станово-феодальної Україні, що загрузла в корупції. 

Решта 95% це:

 • вміння керувати великими бюрократичними структурами
 • вміння протистояти апарату чиновників і долати його опір (найскладніше!)
 • вміння розбиратися в людях
 • міцна нервова система
 • вміння йти на компроміси в період проведення реформ
 • вміння враховувати інтереси великих олігархічних груп, лавірувати між ними
 • вміння стійко тримати удар
 • розуміння, ЩО можливо змінити, а ЩО неможливо (це взагалі розуміють тільки одиниці в країні)
 • знання реальної ситуації в великих галузях економіки і торгівлі (теоретики це не знають)
 • розуміння, ЯК взагалі функціонує українська економіка, як взаємодіє офіційна економіка з тіньовою, як залучені в усі це силовики і як все вписані в бюджетні потоки
 • вміння взаємодіяти з політичними угрупованнями в ВР та багато іншого.

Всі ці академічні західні вчені, скільки б вони дипломів не мали, як правило, не володіють цими якостями і швидко ламаються, як тільки потрапляють у великі бюрократичні структури, з їх складними законами існування, інтригами, корупцією, кумівством, перехресними зв'язками, підставами, розлученнями , кидками і т.п.

Тому у подібного наївного теоретика є два варіанти поведінки, коли він потрапляє в абсолютно чуже йому середовище:

1. Швидко усвідомити, що ти не в змозі нічого змінити і при першій нагоді красиво піти, голосно грюкнувши дверима, щоб зберегти імідж людини, що щиро хотіла, але їй не дали. Навіть якщо ти пів року просидів на посаді міністра, то це назавжди буде записано в твій records і твоя викладацька ставка в майбутньому буде вище. Знову ж таки можна потім буде протирати штани в будь-якій західній представницькій, лобістській або фінансовій структурі.
2. Зрозуміти, що ти нічого не в змозі змінити, асимілюватися з середовищем і трохи накосити бабла, але без великих скандалів, як зробив один литовський товариш.

Я переконаний, що Милованов вибере перший варіант. Власне, він уже й сам дав це зрозуміти, коли днями заявив, що негайно подасть у відставку, якщо дізнається про факти корупції, що виходять від прем'єр-міністра, президента (!!) або парламенту. Це понад дурне заяву, яким Милованов відразу ж протиставляє себе Президенту і Прем'єру. Мовляв я, за визначенням, буду чистий, як Христос, а ось ви можете дати слабину.

Але будь-який психолог вам скаже, що подібні заяви завжди відображають невпевненість в своїх силах і страх перед проблемами, що стоять. Людина, як би заздалегідь оголошує, що я можу піти, якщо щось не по мені. Це слабка людина, не боєць, Викладач! Це, по суті, усвідомлення Милованова, в яке непрохідне болото він потрапив і наскільки його одноманітний лекторський досвід і особисті менеджерські якості не відповідають масштабу проблем і складності завдань.

Милованов даремно поліз в міністри економіки. Не його це справа. Таким забубенним теоретикам найкраще бути звичайними консультантами, надаючи виконувати всю невдячну, чорнову, реформаторську роботу професійним товстошкірим менеджерам, які володіють усіма необхідними вище перерахованими якостями.

Повторюю, Милованов піде першим, зі скандалом, голосно грюкнувши дверима, розписавшись у своєму безсиллі.

Андрій Головачов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 05:09 :56