Жодна інституція не зупинить «вибори» в Криму, – політолог

ZIK

Наразі ані Україна, ані жодна із міжнародних інституцій не зможуть зупинити проведення Росією «місцевих виборів» в окупованому Криму. Україні потрібно фіксувати усі порушення законодавства та «спамити» цими доказами іноземні інстанції.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив політолог Владислав Дзівідзінський.

Він наголосив: увесь світ визнає організацію Росією незаконних місцевих виборів в окупованому Криму негативним явищем. 

«Однак, Росія виходить з тих позицій, що Крим – вже її, інакше й бути не може. Це навіть внесено до конституції РФ. Тобто, навіть з точки зору їхнього законодавства, там потрібно було проводити вибори, інакше б таке волевиявлення вважалося нелегітимним та порушавало б власне законодавство», – зазначив Дзвідзінський.

Експерт переконаний: це питання не може розглядатись виключно на національному рівні кожної із наших країн.

«Це або міждержавні стосунки, які мають вирішити це питання, або тема для міжнародних судових і правових інституцій. Відповідно, зараз оцінювати це з точки зору України доволі важко. Ми знаємо реакцію світу – українським громадянам, що проживають на території Криму рекомендували не брати участі в цих виборах. Безумовно, ми й розуміємо позицію Росії, яка намагається продемонструвати, ніби там повністю російська влада», – вважає Дзівідзінський.

Однак, аналізуючи всі можливості України зупинити ці вибори, політолог зазначив, що наразі цього зробити не вдасться.

«Сьогодні жодна із міжнародних інституцій не зможе зупинити сам процес цих виборів, їх проведення та підрахунок голосів. Адже поки там діє російська влада, та всі множинності інституцій, включаючи військове представництво, сумнівно, що вдасться зупинити сам процес. Тобто, якщо не починати війну з захопленням цієї території, всі інші інструменти на Росію діяти не будуть», –заявив Дзівідзінський.

Та все ж, на його думку, Україна може боротись із цими явищами.

«Зокрема, фіксувати порушення українського та міжнародного законодавства, множинність цих доказів подавати до міжнародних інституцій і просто їх спамити щодо порушень прав», –  підкреслив Владислав Дзівідзінський.

Як повідомлялось, Європейський союз не визнає проведені 8 вересня російською владою в Криму і Севастополі вибори депутатів парламентів і місцевих рад.

Окрім того, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Більшість жителів тимчасово окупованого Криму дружно бойкотували незаконні вибори місцевих депутатів, проведених російськими окупантами.

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

Loading...