Новини » Політика 9 вересня, 2019, 3:14
Законопроєкт про перепідпорядкування Нацгвардії зняли з порядку денного Ради

Питання розгляду законопроєкту про перепідпорядкування Національної гвардії (НГУ), що мало розглядатися 6 вересня профільним комітетом, було знято з порядку денного.

Особливої пікантности додає той факт, що законопроєкт опрацьовує комітет, де головує депутат від «Слуги народу» Денис Монастирський – у минулому помічник близького до Авакова екснардепа Антона Геращенка, який, вірогідно, стане заступником Арсена Авакова, повідомляє Дзеркало тижня.

Окрім того керівник ГО «Правозахисна ініціатива» Михайло Каменєв та голова Фонду регіональних ініціатив, юрист Степан Золотар вважають дивним підпорядкування НГУ президентові, а не міністру оборони.

На думку експертів, для особистого контролю над гвардією є причина і вона полягає в тому, що міністр оборони може в критичний момент відмовитися виконати незаконний наказ і не спрямує військових проти людей. 

А Зеленський, як верховний головнокомандувач може віддати наказ, не пов’язаний з обороною. Наприклад, розігнати небажаний мітинг. 

«До речі, в умовах потенційно можливого «Мінська-3» з кардинально інакшими, невигідними для України, умовами, президентові можуть справді стати в пригоді персонально підпорядковані військові підрозділи з повноваженнями діяти проти мітингувальників», – наголошують експерти. 

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський пропонує Верховній Раді підпорядкувати главі держави Національну гвардію.

Про це йдеться у законопроєкті №1007 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності Національної гвардії України», який розміщений  на сайті Верховної Ради. 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 04:00 :10