Розмістили на конспіративній квартирі у Москві: Бекіров розповів, як його вивозили на обмін

Кримськотатарського активіста Едему Бекірова відразу після засідання суду в Криму 27 серпня, на якому його випустили з СІЗО, відвезли в управління ФСБ Росії, а потім посадили на літак «Сімферополь – Москва».

У Москві він провів два тижні на конспіративній квартирі під наглядом лікаря, повідомляє Крим.Реалії.

за його словами, суддя пішов у дорадчу кімнату на півтори години. Потім прийшов і зачитав рішення: відпустити під зобов’язання про явку в суд. Ніхто не розумів. що сталося.

Потім його вивели із залу суду і посадили в мікроавтобус, повезли в будівлю ФСБ. 

«Вийшов слідчий, приніс мій паспорт і каже: «Розпишися, що ти його отримав». Потім ми звідти виїхали. Дивлюся, їдемо не в бік СІЗО, а на виїзд з міста. Я кажу їм: «Ви дорогу не поплутали? Я Сімферополь добре знаю, ми не туди їдемо. Він (співробітник ФСБ) відповідає: «Ми їдемо в Москву», – розповів Бекіров.

У Москву Бекірова доставили цивільним літаком, там його знову зустрів бусик і відвіз на конспіративну квартиру. 

«Мені дали можливість повідомити рідним, що я опинився в Москві. Два тижні я там сидів, відпочивав і чекав», – пояснив він.

Енвер Бекіров каже, про обмін ув’язненими між Україною і Росією він дізнався з телевізора.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський, коментуючи обмін полоненими, назвав його першим етапом. Другим етапом стане звільнення затриманих у Росії кримських татар. 

7 вересня видали 35 осіб. Крім 24 полонених моряків, це також 11 політв'язнів: Сенцов, Сущенко, Євген Панов, Кольченко, Клих, Карпюк, Гриб, Сизонович, Балух, Артур Панов, Бекіров. З повним списком звільнених українців можна ознайомитися тут

 

 

 

Loading...