Новини » Світ Читать эту новость на русском

РФ може видати Цемаха Голландії, – Полозов

РФ може видати ключового свідка у справі про катастрофу літака Malaysia Airlines на Донбасі Володимира Цемаха Голландії.

Як стверджує російський адвокат Микола Полозов, свідчення Цемаха, які він дав нідерландському слідству напередодні обміну, абсолютно придатні для трибуналу в Гаазі, передає Радіо НВ.

«Справа в тому, що бувають такі обставини, коли, наприклад, свідки вмирають до трибуналу, їдуть, губляться тощо. У той же час, ті свідчення, які вони дали відповідно до процедури, розглядаються як і інші докази», – пояснив Полозов.

За словами правозахисника, відмова від показань з боку Цемаху буде виглядати досить безглуздо, тому що тоді буде два види доказів – отримані в Україні та отримані в Росії. Пізніші свідчення будуть сприйматися більш критично, зазначив Полозов.

Як зазначив адвокат, у Голландії є шанс на екстрадицію Цемаха з Росії.

«У Голландії є можливість звернутися до російської сторони, у них є процедури, за якими це звернення здійснюється. Росія потенційно може видати Голландії Цемаха, тому що він не є громадянином Росії, він є громадянином іншої держави. Будуть вони видавати чи ні, це вже питання політичної волі», – додав Полозов.

Київський апеляційний суд 5 вересня випустив колишнього бойовика угруповання «ДНР» Володимира Цемаха під особисте зобов’язання.

У міжнародній Спільній слідчій групі (JIT), яка займається розслідуванням справи MH17, заявили, що колишній бойовик угруповання «ДНР» Володимир Цемах є «цікавою для слідства людиною».

«Ми хотіли з ним поговорити, а тепер це буде складно. Хотілося б, що він залишався в Україні, щоб ми могли з ним поговорити», – сказала речниця міжнародної Спільної слідчої групи (JIT) Брехтьє ван де Мосдейк. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що Володимира Цемаха, який є важливим свідком у справі малайзійського «Боїнга» рейсу МН17, допитали перед відправленням до Російської Федерації. Про це він повідомив в аеропорту «Бориспіль» під час зустрічі повернених військовополонених.  

 

Loading...