У Раді зареєстровано законопроєкт щодо податкової амністії

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №1232 про подактову амністію, який передбачає ставку 5% та 2,5% у разі придбання декларантом облігацій внутрішньої державної позики.

Про це йдеться на сайті ВР.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєктом пропонується встановити нормативне визначення поняття «спеціальне декларування», яке означає фактично режим звільнення фізичних осіб платників податків від юридичної відповідальності за порушення податкового законодавства впродовж будь-якого одного або декількох періодів до 1 січня 2020 року і за умови подальшої сплати податкових зобов’язань в порядку, терміни і розмірах передбачених цим законопроєктом.

У той же час, спеціальне декларування не стосуватиметься доходів, отриманих злочинним шляхом або пов’язаних з ним правопорушень та до доходів, які були виявлені за результатами податкової перевірки контролюючими органами до 1 січня 2020 року.

Для того, щоб отримати податкову амністію, платники податків зобов’язані подати спеціальну декларацію з 1 січня до 31 березня 2020 року та сплатити податкові зобов’язання з прихованих доходів у розмірі 5%  для валютних цінностей, рухомого та нерухомого майна, цінних паперів, паїв у майні юридичних осіб, майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності або фінансових інструментів. 2,5% потрібно сплатити для активів, за рахунок яких відбулося придбання декларантом облігацій внутрішньої державної позики, випущених Національним банком України. 10 % потрібно буде заплатити за усі інші майнові права.

Окрім того, перед поданням спеціальної декларації щодо грошових коштів, банківських металів та інших валютних цінностей, платник податків повинен буде розмістити такі активи на рахунках у фінансових установах України, які мають зберігатися на таких рахунках не менше 365 календарних днів, що наступають за 31 березням 2020 року. Водночас це правило не поширюється на випадки використання з метою інвестування таких валютних цінностей у будь-який інший актив, розташований або зареєстрований на території України та з метою придбання декларантом за їх рахунок облігацій внутрішньої державної позики, випущених Національним банком України та номінованих в іноземній валюті у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Протягом 90 днів після 31 березня 2020 року контролюючі органи можуть провести експертну оцінку активів, заявлених в Спеціалізованій декларації, визначивши суму податкового зобов’язання на підставі такої оцінки та шляхом складання відповідного податкового повідомлення-рішення, яке може бути оскаржене у загальному порядку, передбаченому статтею 56 Податкового кодексу України.

Також, доходи на суму 100 000 гривень вважатимуться підтвердженими без подання спеціалізованої декларації, вважатимуться амністованими без будь-яких додаткових умов, сплата податків за ними не вимагатиметься та не проводитимуться жодні податкові перевірки щодо джерел їх отримання.

Раніше у Державній фіскальній службі України пояснили, як українцям доведеться відповідати за несвоєчасно сплачений податок.

Loading...