Новини » Політика 9 вересня, 2019, 17:55
Обмін «всіх на всіх» – політолог пояснив, чому це неможливо
ZIK
ZIK

Говорити про те, що відбудеться обмін «всіх на всіх» і тема буде закрита, не можна, адже списки не є остаточними, окрім того, будуть з’являтися нові бранці.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог Михайло Чаплига.

Експерт звернув увагу на те, що обміняти «всіх на всіх» – не так просто, зокрема, труднощі полягають у тому, що списки не остаточними.

«Тут не все так просто, тому я не казав би, що ми «всіх на всіх» звільнимо і відбудеться переміщення і на цьому закриється тема, ні, ця тема не закриється одразу, тому що будуть з’являтися і нові бранці, хочемо ми цього чи не хочемо… і будуть встановлюватися нові особи, тому це – процес. Єдине, про що ми можемо мріяти, це про те, щоб наступне таке звільнення включило якомога більше осіб», – сказав Михайло Чаплига.

Що ж до заяви російського омбудсмена Тетяни Москалькової про взаємне непереслідування громадян України та РФ, експерт зауважив, що такі слова – це «лише гарний піар-хід», проте реалізувати його не вдасться.

«Бо ще за часів Радянського Союзу жодний політичний в’язень не був засуджений за політичними мотивами – усі вони були засуджені за кримінальні злочини», – провів паралелі Михайло Чаплига та додав, що такі ініціативи слід вітати, оскільки чимало українців стали жертвами торгівлі людьми і перебувають на території РФ.

«Їх треба повертати. Вони – не політичні», а жертви торгівлі людьми, тому тут – дуже широке поле для дискусій, щоб уповноважені та інші державні органи були долучені до цього процесу, щоб не тільки ті, хто «на слуху», тобто, політичні бранці поверталися до України, а й прості громадяни, які стали жертвами торгівлі людьми», – наголосив Михайло Чаплига.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між Україною та РФ.

Як повідомляли, уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова пропонує укласти між Україною та РФ угоду, що дозволить припиняти кримінальне переслідування росіян і українців на паритетних засадах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 02:25 :26