Названо переможця конкурсу на найкращий проєкт Меморіального центру Голокосту в Києві

vechirniy.kyiv.ua

Стало відоме ім'я переможця у міжнародному архітектурному конкурсі щодо проєкту майбутнього Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».

Про це повідомляє Вечірній Київ

Згідно з повідомленням, журі одноголосно обрало переможцем проєкт, запропонований австрійською командою архітектурного бюро Querkraft Architekten з ландшафтним архітектором Kieran Fraser Landscape Design.

Як зазначається, у Києві побудують  перший у Східній Європі меморіальний центр трагедії Голокосту, розташований саме на тому місці, де відбулися трагічні події у 1941 – 1943 роках.

ZIK
 

Концепція проєкту зосереджена на сприйнятті відвідувачів центру. Архітектурне рішення допомагає на фізичному рівні відчути небезпеку, яка оточувала жертв у ті трагічні дні. 

ZIK
 

Відповідно до задуму архітекторів, до основної експозиції, розташованої на 20 метрів нижче рівня землі, веде довгий, схожий на щілину, вхід. Його стіни врешті змикаються над відвідувачем. Це аналогія, з одного боку, шляху жертв Бабиного Яру до місця загибелі, а з іншого – спершу непомітного, але невпинного сліпого занурення суспільства у темряву насилля. 

ZIK
 

Після того, як відвідувач проходить основною експозицією, він повільно повертається у сповнений світлом простір. Цей демократичний простір є серцем меморіального центру та символізує майбутнє, що дає надію. Саме довкола нього розташовані приміщення для діалогу, досліджень і публічних заходів. Архітектурне рішення побудоване на контрасті між цими просторами темряви й світла.

Команда проєкту продовжуватиме працювати над центром в рамках серії воркшопів із бюро-переможцем.

Архітектурний конкурс на кращий проєкт Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» стартував 19 грудня 2018 року. Усього на конкурс надійшло 165 заявок від архітектурних бюро з 36 країн світу.

Конкурс мав на меті віднайти знакове архітектурне рішення світового рівня, яке дасть змогу створити меморіал нового покоління. Майбутній Центр Голокосту стане водночас місцем пам’яті, музеєм і платформою для досліджень, публічних дискусій і рефлексії трагедії.

Нагадаємо, під час свого візиту в Україну прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу попросив і надалі вшановувати пам’ять жертв Голокосту у Бабиному Яру, не забувати про трагедію, щоб вона не повторилася. 

Loading...