Красносільська анонсувала нову редакцію закону про державну таємницю

Голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська

Парламентарі готуватимуть комплексну нову редакцію закону про державну таємницю. Оновлення мають вирішити проблеми роздутого інституту держтаємниці.

Про це після засідання парламентського комітету з питань антикорупційної політики повідомила голова органу Анастасія Красносільська. Трансляцію вів ZIK.

Коментуючи законопроєкт про викривачів корупції, вона наголосила: громадські організації звернули увагу на те, що деякі формулювання документа можуть обмежувати можливості викривачів повідомляти інформацію, що становить державну таємницю.

«Пропозиція комітету була надати можливість викривачам у цій ситуації діяти не лише відповідно до закону про державну таємниицю, а й відповідно до закону про доступ до публічної інформації, та про інформацію. Вони встановлюють перевагу, скажімо, суспільного інтересу у спірному питанні, чи якась інформація може бути розкрита», – зазначила Красносільська.

За її словами, зараз тривають пошуки формулювання, яке дасть можливість викривачам повідомляти інформацію, що може містити держтаємницю. Законотворці  уже отримали пропозицію такого формулювання.

«Однак, також хотіла б звернути увагу, що цей закон у будь-якому разі не може вилікувати всі проблеми закону про державну таємницю. На скільки мені відомо, буде готуватись комплексна нова редакція цього документа, яка має вирішити проблеми роздутого інституту державної таємниці», – розповіла депутатка.

Вона підкреслила: зараз норми закону про державну таємницю дозволили приховати закупівлю автомобілів для Нацполіції. Це розписано як державне оборонне замовлення, що, в свою чергу, є державною таємницею.

«Це, однозначно, не дуже здорова ситуація», –  підкреслила Анастасія Красносільська.

Як повідомлялось раніше, генеральний прокурор України Руслан Рябошапка зазначав, що викривачів, які повідомляють про корупційні схеми, матеріально заохочуватимуть.

Loading...