У Франції поновилися протести «жовтих жилетів»

Протест у Франції. Фото EPA-EFE

Французький рух «жовтих жилетів» в суботу, 7 вересня, відновив акції протесту. Демонстрації пройшли в великих містах, в них взяли участь кілька тисяч чоловік.

Про це повідомляє DW.

В ході протестів відбулося кілька зіткнень учасників з поліцією. Так, в Парижі були затримані і відпущені 89 «жовтих жилетів», крім того, правоохоронці винесли більше 60 попереджень. У столиці Франції в акції протесту взяли участь близько 800 осіб. Демонстрація стала більш численною, ніж попередні акції «жовтих жилетів» в останні місяці. У поліції також зазначили, що велика частина учасників акції поводилася мирно.

Найбільша акція «жовтих жилетів» пройшла в Монпельє. На вулиці міста вийшли близько 3000 протестуючих, в тому числі 500 радикалів з так званого «Чорного блоку». Демонстранти підпалили поліцейську машину в центрі Монпельє, в свою чергу, правоохоронці застосували сльозогінний газ. Два учасники акції були тимчасово затримані.

Крім того, сотні людей вийшли на мітинг в Руані, незважаючи на те, що міська влада заборонила демонстрації в суботу спеціальним указом. Кілька «жовтих жилетів» в Руані були тимчасово затримані, ще понад 100 осіб отримали попередження. Невеликі мітинги «жовтих жилетів» також пройшли в Марселі, Ліллі, Страсбурзі і деяких інших містах.

Протести «жовтих жилетів» проходять у Франції з листопада 2018 року – як правило, у вихідні дні. Майже з самого початку вони супроводжувалися зіткненнями з поліцією, актами насильства і вандалізму. Спочатку мітингувальники виступали проти введення податку, який міг привести до подорожчання бензину, і вимагали підвищення мінімальної зарплати.

Після того як уряд затвердив мораторій на підвищення паливного податку і пішов на ряд інших поступок, демонстранти стали протестувати в цілому проти реформ уряду і президента Макрона. 25 квітня глава держави в телезверненні до народу пообіцяв, зокрема, знизити податки для середнього класу і полегшити проведення референдумів.

Нагадаємо, сотні протестувальників вийшли на червону доріжку Венеціанського фестивалю в останній день, щоб вимагати кліматичних дій та заборони в'їзду круїзних суден в місто.

Loading...