​Лукашенко заявив про можливість транзиту нафти не з російських ринків

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про можливість транзиту нафти не із Росії, а із країн Заходу чи Сходу.

Про це повідомляє Белта

Згідно з повідомленням, коментуючи відносини між Білоруссю та РФ, Лукашенко дав оцінку діям Росії з будівництва Південного і Північного потоків для транспортування природного газу.

"Їм набридло сперечатися з транзитерами. Він (Путін – ред.) гордо вклав мільярди доларів, побудував ці потоки. Я йому сказав: ми так само гордо (якщо ви нас будете нахиляти і до ринкової ціни на нафту підвели, мито замінили податковим маневром) візьмемо з ринку і іншу нафту. Але тільки чи треба це Росії, щоб на їх ринок прийшло 20-25 млн. т. чужої нафти - американської, Саудівської Аравії, ще чиєїсь ... Азербайджанська нафта - через Україну у нас на Мозир опрацьовано цей маршрут ", - заявив білоруський президент.

Також Лукашенко додав, що в країні також опрацьовують північний маршрут транспортування нафти.

Зокрема він зазначив: "Північний маршрут ми опрацьовуємо. Я прямо сказав російській владі. І через Польщу, через Прибалтику. Напрацювання є. Але якщо ми через Польщу почнемо поставляти нафту, то ми заберемо дві нитки нафтопроводу "Дружба", по якому на експорт йде російська нафта. Це треба росіянам? Ні. Ну так давайте домовлятися по-людськи і будемо робити, як краще. Ось це мої вимоги, і не треба це звеличувати до небес і говорити, що Лукашенко розвернувся на Захід. Слухайте, ось як мінімум мене особисто на Заході ніхто не чекає. Я в цьому на 100% переконаний. Не треба там Лукашенко. Він взагалі-то і в Росії не дуже потрібен. Просто народи у нас братські. Тому доводиться рахуватися".

Нагадаємо, раніше Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко заявив про те, що країна може провести Олімпіаду разом із Україною чи Росією. 

Loading...