Демонстранти в Гонконзі закликають США звільнити місто від Китаю

Учасники протестів в Гонконзі в неділю зі співом гімну США і плакатами, що закликають США надати допомогу у звільненні міста від контролю з боку Пекіна, пройшли до будівлі американського генерального консульства і передали дипломатам петицію.

Демонстрація пройшла в мирній обстановці, поліція тільки спостерігала за ходою, повідомляє Інтерфакс.

Нагадаємо, акції протесту в Гонконзі тривають, незважаючи на рішення влади відкликати законопроект про видачу підозрюваних Китаю.

Протестувальники вважають рішення глави адміністрації Гонконгу Керрі Лам відкликати законопроект недостатнім і наполягають на виконанні всіх своїх вимог.

Зокрема, влада перекрила дороги до Міжнародного аеропорту Гонконгу, щоб перешкодити проведенню акцій протесту на території повітряної гавані.

Поліція затримала пасажирів, в сумках яких були виявлені маски.

Також скорочено кількість рейсів залізничних експресів, що курсують між аеропортом і містом. Потяги зупиняються лише на одній станції, на яку поліція пропускає тільки пасажирів з квитками.

Як пише газета South China Morning Post, учасники протесту, яким не вдалося потрапити на територію аеропорту, продовжують проводити акції в торгових центрах, біля поліцейських відділків і на території залізничних станцій.

Учасники протестів вимагають створити незалежну комісію для розслідування випадків застосування поліцейськими сили проти протестуючих, звільнити затриманих, припинити кваліфікувати акції як «повстання» і почати реалізацію політичних реформ.

Протести в Гонконзі спалахнули через поправки до закону про екстрадицію, яка передбачає видачу підозрюваних континентальному Китаю. 

Loading...