Акціонером «Укроборонпрому» стане Міністерство оборони, - Данилюк

Наразі акціонером є Кабінет міністрів, однак моя позиція, що Кабмін не може бути акціонером. Міністерство оборони – це оптимальний варіант, який ми проговорили.

Про це секретар РНБО Олександр Данилюк заявив, коментуючи реформування «Укроборонпрому», повідомляє Радіо Свобода. 

За словами Данилюка, варіант підпорядкування »Укроборонпрому» Міноборони також забезпечує відповідний зв’язок із президентом». Він додав, що це рішення «затвердили».

Також Олександр Данилюк наголосив, що на підприємство чекає оптимізація.

«Зараз призначено нового керівника, тому зараз він формує нову команду, які розуміють як побудувати процеси. Буде дуже серйозна оптимізація. «Укроборонпром» буде працювати в інтересах держави. Стосовно старої ідеї – ліквідовувати не ліквідовувати. Дивіться: є державні підприємства, врешті-решт що не працює – треба ліквідувати, але те, що залишиться і буде костяком нового «Укроборонпрому», – сказав він.

Державна компанія «як і будь-який бізнес» має ефективно працювати, акцентував Данилюк. За його словами, головна мета перетворень – зробити компанію «надійною» і «конкурентоздатною» як всередині країни, так і на зовнішніх ринках.

«Найбільш правильна модель – перетворити це в холдинг, де чітко продумана система управління: є наглядова рада, чіткі процедури – як призначається керівництво, як оцінюєтеся його робота, аудит, закупівлі. Тобто все це має бути як в нормальному бізнесі побудовано за чіткими правилами», – сказав Данилюк.

Раніше повідомляллося, що генеральний директор «Укроборонпрому» Айварас Абромавичус доручив провести розслідування щодо підписання екс-генеральним директором наказу про зміну статуту державної компанії «Укрспецекспорт».

За словами Абромавичуса, на даний момент ситуація на підприємствах-спецекспортерах під повним контролем концерну. 

Також стало відомо, що міжнародна компанія «Baker Tilly Ukraine» займеться аудитом державного концерну «Укроборонпром». 

 

Loading...