Новини » Світ 7 вересня, 2019, 2:31
Невдачею закінчилася спроба посадки індійського модуля на поверхню Місяця

Під час спуску місячного апарату Індії Vikram («Вікрам») на поверхню природного супутника Землі в п’ятницю ввечері з ним був втрачений зв’язок.

За наявними даними, зв’язок було втрачено, коли посадковий модуль знаходився на висоті п’яти кілометрів, повідомляє Інтерфакс.

«Спуск «Вікрама» здійснювався за планом, але на висоті 2,1 км почали спостерігатися відхилення від нормальних даних. Потім зв’язок апарату з наземною станцією було втрачено. Дані аналізуються», – повідомив голова Індійської організації космічних досліджень (ISRO) Кайласавадіву Сіван.

Посадка планувалася на високій рівнині між двома місячними кратерами – Манціні С і Сімпелій N, які знаходяться в районі Південного полюса, яку ніхто ніколи не досліджував.

Посадковий модуль повинен був доставити на поверхню Місяця невеликий шестиколісний місяцехід Pragyan («Прагьян») вагою 27 кг.

У разі успіху місії Індія повинна була стати четвертою країною в світі після СРСР, США і Китаю, яка здійснила м’яку посадку космічного апарату на поверхню природного супутника Землі.

За спуском посадкового модуля спостерігав прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, який прибув в Центр управління польотами ISRO в Бангалор.

В понеділок Vikram успішно відокремився від автоматичної міжпланетної станції Chandrayaan-2 («Чандраян-2»), виведеної на орбіту Місяця 20 серпня. В даний час він продовжує обертатися навколо Місяця.

За словами індійських вчених, південні приполярні райони Місяця представляють особливий інтерес, оскільки в порівнянні з Північним полюсом велика частина їх поверхні знаходиться в тіні. І саме в цих районах, що знаходяться у вічній тіні, існує ймовірність виявити водяний лід. Крім того, в південній полярній області є кратери, що представляють собою «холодні пастки», що містять залишки матеріалу ранньої сонячної системи.

22 липня Індія здійснила запуск до Місяця автоматичної міжпланетної станції Chandrayaan 2 за допомогою важкої триступеневої ракети GSLV Mk-III з пускового майданчика Космічного центру імені Сатіша Дхавана, розташованого на острові Шріхарікота в Бенгальській затоці. Після серії маневрів 20 серпня станція вийшла на орбіту Місяця.

Місія Chandrayaan 2 є продовженням індійської місячної програми. У 2008 році до Місяця вже був відправлений апарат Chandrayaan 1, який виконував роль орбітальної дослідної станції.

Вартість проекту Chandrayaan 2 становить близько $ 125 млн.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 11:23 :28