Меркель закликала Пекін до мирного врегулювання кризи в Гонконгу

Ангела Меркель у Пекіні. Фото EPA-EFE

Канцлер ФРН Анґела Меркель під час триденного візиту в КНР закликала Пекін до мирного врегулювання кризи в Гонконзі.

Вона заявила, що обговорювала тему багатомісячних масових протестів в Гонконзі з прем’єром Держради Китаю Лі Кецяном і нагадала йому про те, що договір між Лондоном і Пекіном про повернення Китаю цієї колишньої британської колонії, як і раніше діє, і права і свободи громадян в Гонконзі повинні бути забезпечені, повідомляє DW.

За словами Меркель, в нинішній ситуації потрібно зробити все, щоб уникнути насильства. Вона зазначила, що влада Гонконгу демонструє готовність до діалогу, і висловила надію на те, представники демонстрантів також братимуть участь в діалозі «в рамках цивільних свобод».

На питання про те, чи може Китай застосувати військову силу, Лі Кецян відповів, що центральний уряд в Пекіні буде в рамках закону допомагати владі в Гонконзі. При цьому він додав, що Китай володіє для цього достатньою «мудрістю». Ці слова можна сприймати як вказівку на те, що Пекін в разі подальшої ескалації кризи в Гонконзі швидше оголосить надзвичайний стан, ніж відправить туди війська, пише Reuters.

Ангела Меркель висловила надію на якнайшвидше врегулювання торговельного конфлікту між США і КНР, зазначивши, що цей конфлікт негативно впливає і на інші країни. Вона також висловилася на швидке укладення договору між Китаєм і Євросоюзом про захист інвестицій.

Меркель була прийнята в Пекіні з військовими почестями. Для церемонії були підготовлені стільці, так що Ангела Меркель і Лі Кецян більшу частину церемонії провели сидячи. Китайський прем’єр, однак, встав під час виконання гімну КНР.

Канцлер Німеччини останнім часом бере участь в таких церемоніях переважно сидячи, оскільки раніше у неї неодноразово траплялися напади сильного тремтіння.

Нагадаємо, глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам оголосила про можливість скасування поправок до законопроєкту про екстрадицію, який спровокував тривалі протести у країні.

Відкликавши закон про екстрадицію, влада Гонконгу виконала одну з головних вимог учасників масштабних акцій протесту, які тривали у у Гонконзі з червня цього року. 

 

Loading...