Новини » Політика 6 вересня, 2019, 0:14
Україна ще два місяці тому пропонувала Нідерландам віддати Цемаха, – Ярославський
ZIK
ZIK

Ще два місяці тому СБУ зверталась до Нідерландів, щоб тамтешні слідчі допитали фігуранта справи МН17 Володимира Цемаха, однак жодної реакції не було. Натомість зараз,коли відбуваються перемовини щодо обміну, Нідерланди звинувачують Україну в тому, що вона планує віддати Росії важливого свідка.

Про це в ефірі проекту «Народ проти» в ефірі телеканалу ZIK розповів експерт з правових питань Денис Ярославський.

Він зазначив: затримання фігуранта справи МН17 Володимира Цемаха справді було дуже грамотною операцією СБУ та ЗСУ. Зараз розслідування цього злочину займається міжнародна слідча комісія.

«Зараз Нідерланди починають говорити, що Україна не має права віддавати важливого свідка росіянам, тому що справа потім не буде розслідуваною. Однак, ще 2 місяці тому СБУ зверталась до голландців, згідно Європейської конвенції про допомогу у кримінальних справах. Наша країна могла видати Цемаха для проведення допиту, або очної ставки на територію, де він був необхідний. Однак Нідерланди не відреагували», – розповів Ярославський.

Він підкреслив: нідерландські слідчі навіть не приїхали до України. Натомість сьогодні, коли відбуваються перемовини щодо обміну, вони розповідають, що українці помиляються.

«У 2006 році євреї віддали 1035 бойовиків за одного свого громадянина. Вважаю, що у будь-якій ситуації потрібно повертати своїх бійців на батьківщину. Це першочергове завдання Верховного головнокомандувача. Інших варіантів тут бути не може», – підкреслив Денис Ярославський.

У свою чергу, політолог-міжнародник, директор міжнародної організації «Євразійська демократична ініціатива» Пітер Залмаєв зазначив: якщо ця історія є правдивою і Нідерланди самі відмовились допитувати Цемаха, це матеріал для міжнародного скандалу.

«Нідерланди мають відповісти. Це дуже серйозні звинувачення. Тому що МН17 – це «біла, європейська кров». Коли в липні 2014-го загинули «білі європейці», вони ніколи цього не забудуть. Пан Зеленський має розуміти, на чиєму боці він зараз грає, тому що видає дуже важливого суб’єкта юридичного процесу. Адже, що б там не розслідував «Bellingcat», була людина, яка могла дати покази. Зараз ця людина до того, як його допитали Нідерланди, повертається в Москву.

Як повідомлялось раніше, представники української та російської сторони майже одночасно підтвердили, що обмін полоненими відбудеться найближчим часом.

За інформацією у ЗМІ, фігуранта справи МН17 Володимира Цемаха мали б обміняти на Олега Сенцова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-18 08:04 :15