Новини » Політика 6 вересня, 2019, 18:26
Обмін полоненими відбуватиметься на користь Росії , – політолог
ZIK
ZIK

Обмін полоненими стане гарним приводом для піару Володимира Путіна та Володимира Зеленського, як всередині власних країн так і на міжнародній арені. Однак, він буде не рівноцінним і відбуватиметься на користь Росії, адже Україна обмінюватиме своїх громадян на справжніх військових злочинців, свідчення яких були б важливими у кримінальних справах.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудові четвірки» на телеканалі ZIK висловив політолог Владислав Дзівідзінський.

Він наголосив: якщо російські ЗМІ, контрольовані Кремлем, піднімають питання обміну полонених, можемо сподіватись, що він таки відбудеться 7 вересня.

«Безумовно, обмін полоненими – лише перший етап у вирішенні російсько-українських проблем. Нам потрібно рухатись далі до повного вирішення конфлікту на сході України. Зокрема, через виконання Мінських угод, адже наразі кращого документа не існує. Про це заявляють усі світові лідери», – наголосив експерт.

Окрім того, на його думку, цей етап обміну полоненими стане гарним приводом для піару глав держав у своїх країнах та на міжнародній арені.

«Зокрема, я переконаний, що Путін розпіарить це у всіх російських ЗМІ, як ледь не Голуб миру, який завжди хоче, щоб у всьому світі усі жили добре. Хоча, велике питання, як усі ці люди, в принципі, потрапили на територію РФ, якщо вона, згідно російських заяв, взагалі непричетна до війни на сході України», – зауважив політолог.

Водночас, в українському інфопросторі цей обмін буде якісною перевагою Володимира Зеленського над Петром Порошенком.

«Скоро осінь і йому доведеться відповідати і за економічну частину, яка, безумовно, слабка, як у нього, так і в новоспеченої ВР та уряду. Там почнуться проблеми, тож напередодні цих проблем потрібно мати здобутки», – зауважив Дзівідзінський.

Однак, на його думку, обмін все ж не буде рівноцінним.

«З точки зору тих людей, які ми обмінюємо, як би це не прикро звучало, вага обміну є різною – на користь Росії. Спочатку вона незаконно затримує наших громадян, у більшості випадків, інкримінуючи їм ті чи інші злочини, згідно російського законодавства, а потім їх обмінюють на військовополонених. Фактично, намагаючись повернути своїх людей будь-якою ціною, окрім територіальних втрат, Україна обмінює їх на військових злочинців. Однак, злочинець є дуже важливою ланкою доказу вини РФ», – вважає Дзівідзінський.

Що ж стосується визнання «вини» затриманих Росією моряків, то на думку експерта, Україна таки піде на ці поступки, щоб повернути військових додому.

«Однак, РФ втратила свою вагу, як країни, в якій панує правова система, адже вона не визнає і не виконує норми міжнародного права. Згідно міжнародного права, наші моряки не є винними в якихось злочинах. Це означає, що для адекватних лідерів країн і інших правових держав українські моряки залишаться без жодної вини. Це будуть виключно приписи, які розганятимуться у російських ЗМІ, не більше», –наголосив Владислав Дзівідзінський.

Як повідомлялось раніше, представники української та російської сторони майже одночасно підтвердили, що обмін полоненими відбудеться найближчим часом.

За інформацією дипломатичних джерел російського «Інтерфакс», ймовірно обмін може початися 7 вересня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 08:32 :06