Новини » Регіони 6 вересня, 2019, 21:03
​На Сумщині реконструювали німецький командний бункер люфтваффе
Фото sm.gov.ua
Фото sm.gov.ua

У місті Конотоп Сумської області створили новий туристичний об'єкт - німецький командний бункер люфтваффе.

Про це повідомляє пресслужба Сумської обласної державної адміністрації. 

Згідно з повідомленням, унікальну фортифікаційну споруду часів Другої світової війни відреставрували на території відділу Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського «Музей авіації».

Як зазначається, командний бункер люфтваффе був збудований у місті Конотоп в часи Другої світової війни німецькими військами для забезпечення захисту свого командування. 

У ньому розміщувався резервний командний пункт з всіма притаманними йому приміщеннями: кімната командування, радіовузол, в кількості 2-х кімнат, резервна дизельгенераторна, кімната відпочинку особового складу та приміщення для збереження паперів. Також бункер був забезпечений індивідуальною вентиляцією та опаленням. 

Слід зауважити, що загалом в світі збереглися два бункера подібного плану - це «Бункер оборони Кенінгсберга під командуванням Ляша» та вищезгаданий бункер в місті Конотоп.

Виставку побудували за хронологічно-тематичним принципом. Загалом у бункері створено п'ять експозицій: "Довоєнна історії аеродрому та Конотопської повітряної школи"; "Оборона Конотопа в 1941 році та табори для військовополонених на території міста"; "Німецький командний пункт", "Німецький радіовузол", "Житлова кімната німецьких військових" та резервні приміщення.

Нагадаємо, у церкві в селі Кордишів Шумського району Тернопільської області виявили 420 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 08:36 :50