Новини » Суспільство 6 вересня, 2019, 15:04
Дітей віком від 3 років дозволили лікувати новітніми препаратами від гепатиту С
<nbsp;>

Управління з контролю за харчовими продуктами та лікарськими засобами США (Food and Drug Administration – FDA) 28 серпня дозволило лікування гепатиту С у дітей від 3 років препаратами прямої противірусної дії. Таке рішення стосується препаратів з діючими речовинами софосбувір та софосбувір/ледіпасвір. Раніше ці препарати рекомендували для лікування вірусного гепатиту С лише з 12 років.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

«Уражений вірусом організм краще та оперативніше реагує на терапію новітніми препаратами прямої дії, тому лікування відбувається значно швидше та ефективніше. А ймовірність побічних ефектів – менша в рази, аніж під час прийому препаратів попереднього покоління. Для дітей, які мають хронічний вірусний гепатит С з 2 або 3 генотипом, у разі наявності та відсутності цирозу печінки, рекомендовано лікування софосбувіром у комбінації з рибавірином. Тривалість лікування становить 12 або 24 тижні», – йдеться у повідомленні.

У ЦГЗ зазначають, що для лікування гепатиту С у дітей з генотипами 1, 4, 5, 6 без цирозу печінки або з компенсованим цирозом рекомендовано використовувати софосбувір/ледіпасвір. Тривалість лікування становить 12 або 24 тижні. У разі наявності декомпенсованого цирозу при цих генотипах – у комбінації з рибавірином. Тривалість лікування становить 12 тижнів.

«Рекомендація FDA має стати основою для перегляду міжнародних протоколів лікування гепатиту С у дітей», – повідомляють у ЦГЗ.

.Нагадаємо, у ЄС від гепатиту гине більше людей, ніж від СНІДу та туберкульозу разом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 10:26 :46