У Львові в музеї Шептицького триває виставка творів Марії Примаченко

З 3 вересня до 20 жовтня у відділі українського мистецтва ХХ століття Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького триватиме виставка творів Марії Примаченко.

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОДА.

В експозиції виставки представлено понад 60 робіт із приватної колекції (Київ) та зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, що репрезентують мистецький спадок 1960-1990-х років.

Довідка

Марія Примаченко (1909-1997) – українська народна художниця, представниця «наївного мистецтва», лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка.

2009 рік – за рішенням ЮНЕСКО – визнано роком Марії Примаченко.

На честь художниці названо малу планету 14624 Примаченко.

2009 року бульвар Лихачова в Києві був перейменований на бульвар Марії Приймаченко.

2015 року на честь Марії Примаченко перейменували вулицю у Броварах та Краматорську.

84 курінь УПЮ названо на її честь.

Марія Примаченко об’єднала у своїй творчості малюнок і живопис. Це – і живописна графіка, і графічний живопис водночас. За типологією роботи Примаченко можна умовно поділити на сюжетні (фігурні), знакові, ритміко-орнаментальні. Якщо у середині 1960-х років на виставках її творчість була представлена переважно квітково-пташиними композиціями, то вже 1967 року вона виконала цілий ряд побутових сценок. Особливий розквіт її сюжетної творчості припадає на початок 1970-х років: «Весілля», «Катерина співає пісню», «Роман і Оксана», «Галя на весілля запрошує», «Сватання», «Після весілля хрещеного батька та матку хрещену везуть до магазину» та інші.

Примаченківська «звірина серія» – явище унікальне і не має аналогів ні у вітчизняному, ні у світовому мистецтві. Сюжетні твори Примаченко – при усій їхній самобутності – мають деяку спільність з народними картинками. А ось фантастичні звірі – це витвір уяви художниці. Таких звірів не існує у природі – порівняння тут зайві. «Дикий чаплун» – від слова чапати – таку назву придумала Примаченко одному із звірів, акцентуючи увагу на його лапах, що здатні продиратися крізь таємничі хащі життя.


Реклама

Ви мрієте одружитися? Але є одна невелика проблема, ваш коханий іноземець? До ваших послуг реєстрація шлюбу ЮСТ групп з іноземцем за 1 день. Станьте дружиною.

Loading...