Новини » Світ 5 вересня, 2019, 0:27
Палата громад Великої Британії у першому читанні заборонила Джонсону «жорсткий» Brexit

Палата громад британського парламенту 4 вересня більшістю в 29 голосів схвалила законопроект, покликаний не допустити виходу країни з Євросоюзу 31 жовтня без угоди.

Документ підтримала переважна більшість депутатів від опозиції, а також понад 20 депутатів, яких напередодні виключили з фракції Консервативної партії – після того, як вони підтримали розгляд законопроекту всупереч позиції прем’єр-міністра Бориса Джонсона, повідомляє Радіо Свобода.

Законопроект передбачає, що якщо до 19 жовтня Британія не укладе з ЄС угоду про Brexit, прем’єр буде зобов’язаний попросити Євросоюз про чергове перенесення його дати – з 31 жовтня на 31 січня 2020 року.

Борис Джонсон уже раніше заявив, що ця умова для нього є неприйнятною. Він вніс на розгляд парламенту пропозицію провести 15 жовтня дострокові вибори, щоб питання про Brexit вирішував їхній переможець. Однак лейбористи, згодою яких необхідно заручитися для розпуску парламенту, заявляють, що проголосують за дострокові вибори тільки після того, як законопроєкт про перенесення дати Brexit набере чинності. Для цього він ще повинен бути схвалений Палатою громад у третьому читанні, а також отримати схвалення Палати лордів та згоду королеви.

Джонсон заявляє, що хоче до 31 жовтня укласти з ЄС нову угоду про вихід Британії з Євросоюзу, і звинувачує опонентів у підриві своїх зусиль.

Ті, в свою чергу, стверджують, що справжня мета Джонсона – «Брекзит» за всяку ціну, хай навіть і зовсім без договору.

Раніше повідомлялося, що у Великобританії десятки тисяч людей вийшли на вулиці, щоб висловити протест проти рішення прем’єр-міністра Бориса Джонсона призупинити роботу парламенту за кілька тижнів до того, як країна повинна вийти з Європейського Союзу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 12:01 :02