Новини » Політика 4 вересня, 2019, 18:30
Зеленський зареєстрував у Раді законопроєкт про кримінальну відповідальність за видобуток бурштину
Бурштин. Фото GettyImages/Global Images Ukraine
Бурштин. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт № 2059, який передбачає кримінальне покарання за незаконний видобуток бурштину або переміщення його через митний кордон України.

Про це йдеться на сайті ВР.

Відповідний законопроєкт позначений президентом як невідкладний.

«Відповідно до статті 93 Конституції України вношу на розгляд проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо кримінальної відповідальності за незаконне видобування бурштину або переміщення його через митний кордон України" та визначаю цей законопроект як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України», - йдеться у проєкті до закону.

Згідно з документом, зміни стосуватимуться п. 1 ст. 201 ККУ (Контрабанда), де відтепер серед речей за контрабанду яких передбачається кримінальна відповідальність, згадується й про бурштин.

Окрім цього, додається стаття 240-1 ККУ (Незаконне видобування бурштину), яка передбачає і встановлює відповідальність за незаконне видобування бурштину, реалізацію, придбання, зберігання, пересилання, перевезення, переробку незаконно видобутого бурштину.

Відтак за порушення одного або декількох пунктів цієї статті передбачене покарання у вигляді штрафу до 10 тис. неоподаткованих мінімумів громадян, обмеження або позбавлення волі на термін до шести років.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський доручив Кабміну до 1 жовтня внести у Раду законопроект щодо легалізації видобутку бурштину, а ВР – прийняти закон до грудня.

Більше про проблему з незаконним видобутком бурштину читайте у нашому матеріалі «Видобуток бурштину: Дозволити не можна заборонити».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 12:29 :07