Заміна кузова: як його поставити і провести оформлення без проблем

ZIK

Автовласники стикаються з необхідністю заміни кузова в різних ситуаціях: машина може потрапити в серйозну аварію, або кузов «з'їла» сильна корозія.

Багато хто вважає, що міняти кузов дорого і складно, тому легше відкрити сайт «Деловая неделя» та пошукати собі нове авто. І все ж ця процедура, як і раніше затребувана. Варто лише пам'ятати, що свої дії потрібно правильно оформити документально, адже кожен кузов має ідентифікаційний номер (VIN-код), який вказується в техпаспорті.

Розбіжність VIN-коду, вибитого на кузові, з тим, що зазначений в документах, є серйозним правопорушенням. Стаття Кримінального кодексу №290 передбачає покарання за такий «казус» - від штрафу і виправних робіт до обмеження волі на 3 роки. Тому ще до придбання нового кузова краще звернутися в сервісний центр МВС і дізнатися правильну послідовність дій.

Як проводиться заміна кузова

Перш за все, новий кузов повинен пройти розмитнення, якщо його привезли з-за кордону. Можна пошукати відповідний кузов і на батьківщині, серед приватних оголошень - при цьому важливо, щоб модель збігалася з моделлю вашого авто або була максимально схожа.

Провести заміну кузова навряд чи вдасться самостійно: для цього потрібно серйозне обладнання, включаючи підйомник. Слід звернутися в спеціалізовану майстерню, яка має ліцензію на такі види робіт.

Спочатку йде заміна ходової частини, для чого прибирають двигун і коробку передач. Виймаються всі елементи з салону, електроніка та інші деталі. Бензобак і гальмівна система знімаються останніми, а встановлювати деталі потрібно, дотримуючись зворотного порядку.

Після установки нового кузова майстри повинні видати відповідні документи.

Як оформити заміну кузова

Купити кузов на delovaya.info і поставити його замість старого - тільки половина справи: в Україні в разі заміни кузова автомобіль підлягає перереєстрації. Для проведення цієї процедури потрібно звернутися в сервісний центр МВС, які є по всій країні. Там фахівці розкажуть, як провести оформлення без проблем.

Як правило, для переоформлення машини надаються документи про право володіння автомобілем; документи на кузов, в тому числі про його розмитненні, якщо вона проводилася; свідоцтво про реєстрацію (техпаспорт) на авто; документи, що засвідчують особу власника; ідентифікаційний номер платника податків. Не забудьте також взяти документи з майстерні, в якій вам міняли кузов.

При переоформленні автомобіль оглядає представник експертної служби МВС. Він звіряє все ідентифікаційні номери складових частин машини з зазначеними в документах.

Далі в сервісному центрі звіряють всі коди автомобіля і кузова з електронною базою, в якій значаться транспортні засоби, що знаходяться в розшуку. Якщо все в порядку, ви отримаєте нові документи на свій відреставрований автомобіль і зможете зі спокійною душею користуватися ним далі.

Фото crk.zp.ua

Loading...