ЄС відмовився від імпорту українських овочів та фруктів

Фото УНІАН

З початку вересня Європейський Союз відмовився від імпорту плодовоовочевої продукції з України.

Про це повідомляє  Українська плодоовочева асоціація

Згідно з повідомленням,  з 1 вересня 2019 року імпортери фруктів в країнах ЄС відмовляються від закупівель яблук і груш з України та інших країн, що не входять до Євросоюзу, в зв’язку зі вступом в силу директиви (EU) 2019/523. 

Як зазначається, ця директива була прийнята 21 березня 2019 року і передбачає посилення заходів захисту ЄС від шкідливих карантинних організмів. Документ стосується поставок яблук, груш, томатів, баклажанів, перцю і деяких інших видів продукції.

Так, усі країни, що не входять до Євросоюзу, зобов’язані офіційно оголосити про відсутність у них випадків виявлення певних карантинних організмів, а саме: Enarmonia prunivora Walsh, Grapholita inopinata Heinrich, Rhagoletis pomonella (Walsch), Guignardia piricola (Nosa) Yamamoto, Tachypterellus quadrigibbus Say, Neoleucinodes elegantalis (Guenée) та Tephritidae (non-European).

Оскільки в Україні виявлення цих організмів не зафіксовані, то компетентний орган України – Держпродспоживслужба, вже офіційно запропонувала Європейській Комісії прийняти рішення про безперешкодний імпорт цих товарів. Наразі офіційної відповіді від Єврокомісії не надходило, а це значить, що постачати ці товари не можна. 

Натомість українські виробники намагаються самостійно вирішити проблему. Зокрема, експортери тепличних томатів і перцю за власні кошти намагаються юридично оформити ввезення в зони або регіони, вільні від даних шкідників згідно з процедурами ЄС. Вони сподіваються, що це вийде зробити швидше, ніж отримати дозвіл Євросоюзу для всієї країни через державну систему, особливо на тлі ліквідації Міністерства аграрної політики і продовольства, в систему якого входив раніше компетентний орган.

Однак українських садівників така ситуація із ринками ЄС не лякає, адже протягом останніх двох років вони активно працювали над розвитком поставок яблука на Близький Схід і в країни Азії, знижуючи залежність від поставок до Євросоюзу. Тим більше що ціни на яблуко в цих країнах завжди вищі. 

Водночас заборона на експорт яблука з України в ЄС насамперед позначиться на тих постачальниках, які не вміють виростити і належним чином підготувати яблуко до довгої логістики.

Нагадаємо, у Приазовському районі виростили персик з «Книги рекордів Гіннеса» вагою в майже півкілограма. 

загрузка...
загрузка...
Loading...