live

Стало відомо, коли буде завершена трансформація ЗСУ під стандарти НАТО

ZIK

До кінця 2020 року має бути завершена трансформація Збройних сил України під стандарти НАТО.

Про це заявив перший заступник начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-полковник Ігор Колесник, інформує Армія Inform.

За його словами, у першу чергу ця трансформація торкнеться поділу функцій між Міністерством оборони України та Генеральним штабом Збройних Сил України. 

«Адже за принципами країн НАТО оборонне відомство як орган центральної влади має здійснювати демократичний цивільний контроль над Збройними Силами, ресурсне забезпечення армії, а також визначати оборонну політику, а Генеральний штаб – реалізовувати її», – каже він.

У свою чергу і в Збройних Силах пройде розмежування повноважень. Зокрема, між органами військового управління, які здійснюють генерування (це новий термін, що впроваджується у життя, та включає: розвиток, підготовку, комплектування, забезпечення ЗС України) та застосування військ (сил). 

Відповідно, завдання, які пов’язані з генеруванням, будуть покладені на Генеральний штаб як головний орган військового управління та командування видів. 

А застосування Збройних Сил стане функцією командування Об’єднаних сил спільно з органами військового управління оперативного рівня. 

Окрім того, буде здійснено розмежування посад начальника Генерального штабу та Головнокомандувача Збройних Сил України. Це завдання має бути виконано до кінця поточного року.

Головнокомандувач командуватиме Збройними Силами, а органом, що забезпечуватиме його роботу та надаватиме всебічну підтримку в реалізації його рішень, буде Генеральний штаб.

У свою чергу, Головнокомандувач Збройних Сил України підпорядковуватиметься Міністру оборони.

Раніше повіомлялося, що у Збройних силах України до кінця поточного року планують замінити радянську систему радіозв’язку на бронетанковій техніці. 

 Loading...
Loading...
Loading...