Сергій Фурса: Чи гідний Кличко очолювати місто Київ – має вирішувати громада

Чомусь одна людина привласнює собі право визначати, гідний чи ні Кличко очолювати місто Київ. Це питання не прізвища мера, це питання принципу місцевого самоврядування.

Про це пише на своїй сторінці в Фейсбук Сергій Фурса

Зазвичай в демократіях гідна чи ні людина перебувати на посаді голови міста вирішує все населення міста. На виборах. Зазвичай в автократії, гідна чи ні людина займати пост міського голови вирішує одна людина. У себе в закритому кабінеті. 

Україна, начебто, демократична країна, але чомусь одна людина привласнює собі право визначати, гідний чи ні Кличко очолювати місто Київ. А це не право цієї однієї людини. Це право громади. І не тому, що ця людина якась не така, а тому що демократія. Не тому що гладіолус, а тому що принцип місцевого самоврядування. І як вирішує громада на виборах так і повинно бути.

Та якщо мер скоює злочини, то його треба садити в тюрму. А якщо злочину немає - то треба просто переконати громадян Києва, що на виборах їм варто вибрати іншого кандидата. І тільки кияни повинні вирішувати. Тому що коли кияни обирають голову міста, то він відповідає перед ними і хоче заслужити їх любов. 

А якщо одна людина вибирає голову міста, то тільки на бажання тієї людини і буде орієнтуватися міський голова і інтереси киян тоді йдуть геть. Кличко може бути хорошим або поганим мером, але вирішувати чи гідний він бути головою міста мають тільки мешканці міста, на виборах. Це питання не прізвища мера, це питання принципу місцевого самоврядування. І поки в Україні демократія, поки парламент не проголосував за дату коронації, київська громада повинна мати своє право на визначення того, хто буде очолювати місто.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...