Новини » Регіони 4 вересня, 2019, 11:47
Неспокій у Харкові: Хто стоїть за рейдерськими атаками на ТЦ «Барабашово»
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Найбільший у східній Європі торговельний центр «Барабашово», що розташований у місті Харкові, потерпає від рейдерських атак. І керівництво ринку переконане - за ними стоїть місцева влада. Ба більше, захоплення ринку відбувається за безпосередньої участі харківського міського голови Геннидія Кернеса.

Згідно із заявою адміністрації ТЦ «Барабашово», міська влада Харкова вже більше року веде деструктивну діяльність щодо найбільшого ринку в Україні.

«З метою незаконного захоплення майна ПРАТ «АТ Концерн АВЕК та Ко» у вигляді торгівельних павільйонів на ТЦ «Барабашово» Кернесом Г. було використано Маханькова  Д., директора  КП «Сучасне місто», якому було доручено керувати легалізацією незаконного захоплення майна ПРАТ «АТ Концерн АВЕК та Ко» у вигляді торгівельних павільйонів шляхом укладання фіктивних договорів оренди на ці павільйони з невстановленими особами з числа підприємців, що здійснюють торгівельну діяльність на ТЦ «Барабашово». Директору Департаменту територіального контролю Харківської міської ради (далі – ХМР)  Калині О.Л. Кернес  Г. доручив координувати діяльність КП «Сучасне місто» та інших осіб щодо заволодіння майном ПРАТ «АТ Концерн АВЕК та Ко». Одночасно Кернес Г. створив робочу групу нібито з метою врегулювання конфлікту на ТЦ «Барабашово» та призначив себе її керівником. Також Кернес Г. доручив директору Департаменту адміністративних послуг і споживчого ринку ХМР координувати підготовку засідань цієї робочої групи та організацію її зустрічей, а також відвідувати збори підприємців з метою їхньої агітації для вступу в КП «Сучасне місто». Одночасно Кернес Г., продовжуючи реалізовувати свій намір щодо захоплення ТЦ «Барабашово», 12.04.2019 р. публічно закликав підприємців не  виконувати договірних зобов’язань перед ПРАТ «АТ Концерн АВЕК та Ко» з оренди торгівельних місць, та оголосив, що нібито всі торгівельні павільйони, які належать ПРАТ «АТ Концерн АВЕК та Ко», є власністю самих підприємців», - зазначили представники ринку.

Згодом для підтримки руйнівних дій таких груп за сприяння міської влади був залучений «Національний корпус».

«У червні поточного року представниками т.зв. «ініціативних груп» та «Національного корпусу» була здійснена спроба захоплення торгівельних об’єктів та  ініційовані масові заворушення на ТЦ «Барабашово», внаслідок чого було нанесені тяжкі тілесні ушкодження журналісту Вадиму Макарюку, а чотирьом виконавцям цього злочину - оголошено підозри. Більше того, згодом з’ясувалося, що документи на об’єкт, які було пред’явлено членами так званих “ініціативних груп”, є фальшивими, а напередодні бійні, під час якої постраждав журналіст, представники “Національного корпусу” вимагали у почесного  президента ПРАТ «АТ Концерн АВЕК та Ко» Олександра Фельдмана 1 млн доларів», - поінформували представники ринку. 

Тепер, переконані вони, міська влада ухвалила нове рішення щодо захоплення ринку, цього разу про перейменування комунального підприємства «Харків-Паливо» в комунальне підприємство «Міський торговельний ринок».

«Новостворене КП разом із КП «Сучасне місто» будуть займатися здачею в оренду підприємцям майна (торгівельних об’єктів) ТЦ «Барабашово», що належить ПРАТ «АТ Концерн АВЕК та Ко» та перебуває у заставі в державному банку «Ощадбанк». З метою незаконного захоплення цього майна Кернес Г. пообіцяв свавільно скасувати всі існуючі договори оренди землі з ПРАТ «АТ Концерн АВЕК та Ко», - акцентується в заяві.

Окрім того, представники ринку стверджують, що кілька днів тому представники т.зв. «ініціативних груп» знов здійснили спроби захоплення торгівельних об’єктів, унаслідок чого підприємцям торгівельного центру завдано збитків на багато тисяч доларів. 

«Таким чином, Кернес Г., виступаючи на користь власних політичних та комерційних амбіцій разом із «Національним корпусом», загрожує не просто ТЦ «Барабашово», а добробуту й спокою десятків тисяч харківських родин, існуванню майже 50 тисяч робочих місць та 15 тисяч робочих місць підприємців більш ніж 20 країн світу», - наголошується в заяві.

При цьому зазначається, що під час усіх спроб рейдерського захоплення подавались численні звернення до міської та обласної влади у Харкові, до різноманітних державних органів, проте жодної реакції від них не було. 

Нагадаємо, ТЦ «Барабашово» веде господарську діяльність вже понад 20 років. Щодня тут здійснюють торгівлю понад 15 тисяч суб'єктів підприємницької діяльності, середня відвідуваність ринку становить близько 30 тисяч покупців на день.

Ринок - один з найбільших платників податків в регіоні. Перший за обсягом платежів за користування землею в Харкові, які складають більше 150 млн грн на рік. Сума всіх податкових платежів складає понад 200 млн грн на рік.   

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 01:19 :30