Новини » Економіка 4 вересня, 2019, 12:36
Гончарук запропонував створити Фонд розвитку людського капіталу для IT-галузі
Олексій Гончарук. Фото president.gov.ua
Олексій Гончарук. Фото president.gov.ua

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук виступив з пропозицією створити Фонд розвитку людського капіталу для IT-галузі, який буде керуватися самою галуззю.

Про це Гончарук сказав під час зустрічі в урядових кулуарах з представниками експортної ІТ-індустрії, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Проблема - брак кадрів... Ми сподіваємося створити умови, щоб галузь росла швидше», - сказав він.

Гончарук додав, що кошти цього фонду підуть на стипендії для талановитих студентів, гранти для молодих вчених і створення освітньої інфраструктури.

Водночас голова Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов розповів, що пропонується ввести спеціальне оподаткування для ФОП в IT-галузі.

За його словами, крім 5-відсоткового єдиного збору, 1,5-відсоткового військового збору та ЄСВ із двох мінімальних зарплат, передбачається введення збору на розвиток людського капіталу. Він адмініструватиметься ДПС і надходитиме до фонду, керованого галуззю, а його ставку буде поступово піднято з 1% у 2020 році до 5% в 2024 році.

Зі слів Верланова, ця опція оподаткування надасть більше гарантій і переваг, однак перехід на неї є добровільним, й охочі можуть залишитися на сьогоднішній третій формі оподаткування «спрощенців».

Як зауважив Гончарук, в уряді розраховують, що це дасть змогу через 10 років збільшити експорт галузі з 3 млрд дол. до 10 млрд дол , кількість працівників у галузі зросте зі 165 тис. до 650 тис. осіб.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів навесні планує провести «глибоку» податкову реформу, яка почне діяти в 2021 році.

Раніше для новообраних нардепів запустили електронний чат-бот-помічник.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 04:10 :11