Новини » Політика 4 вересня, 2019, 14:08
Експерт вказав на ризики, пов'язані з ухваленням закону про зброю
ZIK
ZIK

Якщо зараз буде прийнятий закон, який дозволить придбання зброї, то це призведе до трагічних наслідків. Наразі це зарано робити.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив військовий експерт Олег Старіков.

Ведучий програми зауважив, що в Україні війна і через це у людей на руках дуже багато незареєстрованої зброї. Він поцікавився, яким чином можна її вивести, або чи можна її узаконити. Пан Старіков відповів, що це робота правоохоронних органів. Зокрема, він наголосив, що цим має займатися Національна поліція, а якщо це стосується великих об'ємів, то СБУ або контррозвідка. 

«Це робота оперативних підрозділів. Тут повинна працювати правоохоронна система, конкретно система контррозвідувальної діяльності. До речі, президент країни на нараді, яку проводив позавчора зі співробітниками правоохоронних силових структур, сказав, що треба укріпити систему контррозвідувальної діяльності. Вони за це гроші отримують. Це їхнє завдання, виявляти і попереджувати злочини», – зазначив Старіков.

 Окрім цього, за його словами, в цій сфері необхідно навести порядок, але він противник того, щоб робити так, як у США і дозволяти всім громадянам купляти і зберігати зброю. Пан Старіков вважає, що у США, на відміну від України, є культура поводження зі зброєю, яка пов'язана з багатовіковою історією. 

«Я хочу навести закриту статистику, про яку не говорять лобісти, які хочуть відкрити ринок зброї. Тільки 2% власників зброї зможуть її застосовувати в цілях свого захисту, а більше 30% стануть учасниками нещадних випадків за участю родичів. Більше 60% всіх самогубств відбувається за допомогою власної зброї. Якщо зараз буде прийнятий такий закон, то це призведе до трагічних наслідків і я вважаю, що це зараз робити зарано», – прокоментував військовий експерт.

Нагадаємо, що народні депутати України від фракції партії «Слуга народу» внесли до Верховної Ради проект закону про зброю.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 02:36 :31