Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Литві до суду передали справу про непрозору видачу візи росіянину

Генпрокуратура Литви повідомила, що передала в суд справу про непрозору видачу візи.

Звинувачення у торгівлі впливом в цій справі висунуто колишньому багаторічному дипломату і бізнесменові Рімантасу Шидлаускасу, росіянину, власнику банку Рінату Насирову і підприємцю Альбінасу Беляускасу, повідомляє DELFI.

За даними слідства, ексглава Литовської асоціацій торгівлі, промисловості та ремесел Шидлаускас «безпосередньо вимагав і домовився взяти» у Беляускаса і Насирова 10 тис. євро хабаря. Є підозри в тому, що 3 тис. євро були передані колишньому дипломатові.

Прокурори також вважають, що Шидлаускас міг обіцяти вплинути на посла Литви в РФ Ремігіюса Мотузаса з тим, щоб Рінату Насирову і його синові була видана шенгенська віза.

Візи Насирову і його синові в кінці березня 2019 року було видано на підставі письмового запрошення Шидлаускас. Однак, в ході розслідування не було отримано даних про те, що посол Мотузас знав про хабарі, яку вимагали, можливо, в його користь, або про те, що він отримав особисту вигоду від видачі візи.

При проведенні розслідування Мотузаса опитали в якості спеціального свідка, однак пізніше він був змінений на статус звичайного свідка. У зв’язку з цим дипломата на деякий час відкликали з Москви. За словами посла, видача візи Насирову відповідала всім вимогам. Мотузас працює послом Литви в РФ з 2015 року.

Прес-секретар Генпрокуратури Рита Стундене повідомила BNS, що стосовно Шидлаускаса застосовано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд і вилучення особистих документів. Двом іншим обвинуваченим призначено грошову заставу, вилучені їх документи.

Нагадаємо, у Варшаві в рамках участі у меморіальних заходах з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни президент України Володимир Зеленський запропонував президенту Литви Гітанасу Науседові взяти участь у процесі відновлення Донбасу. 

 

 

Loading...