Новини » Світ Читать эту новость на русском

Парламент Великої Британії хоче заблокувати «жорсткий» Brexit

Борис Джонсон. Фото: EPA-EFE/ANDY RAIN

Прем'єр-міністр Великої Британії Борису Джонсону доведеться зіткнутися в Парламенті, який буде голосувати за перший етап плану, покликаного заблокувати можливість «жорсткого» Brexit. При цьому він сказав, що не хоче позачергових виборів, можливість яких вже давно обговорюється в Британії.

Про це повідомляє ВВС.

«Я ні в якому разі не проситиму Євросоюз про відстрочку. Ми вийдемо з ЄС 31 жовтня що б то не стало», - заявив Джонсон.

Також він закликав парламент не вставляти йому палиці в колеса. Прем’єр впевнений, що його жорстка позиція допоможе домогтися від ЄС договору, який задовольнить Лондон і в тому числі парламент.

Однак, Джонсон має намір запропонувати провести вибори 14 жовтня, якщо парламент у вівторок почне процес прийняття закону, що забороняє прем'єру виводити країну з ЄС 31 жовтня без угоди.

Палата громад повертається з «канікул» 3 вересня, і депутати-опоненти Джонсона планують в найближчі дні прийняти закон, що зобов'язує його просити Євросоюз перенести вихід з ЄС - приблизно до 31 січня.

«Я не думаю, що вони це зроблять. Я дуже сподіваюся, що вони на це не підуть. Але якщо вони це зроблять - вони просто виб'ють ґрунт з-під ніг Британії на переговорах з ЄС і зроблять всякі подальші переговори неможливими», - сказав Джонсон.

Офіційна позиція Джонсона полягає в тому, щоб домогтися від Євросоюзу нової редакції проекту угоди про вихід Британії - проекту, який більшість депутатів, в тому числі і сам Джонсон, тричі відхилили цієї весни.

Якщо ЄС не погодиться, то новий прем'єр погрожує вивести Британію без угоди - і це буде серйозним шоком для економіки обох сторін.

На переконання Джонсона, загроза «жорсткого» Brexit - найкращий спосіб домогтися поступок від Євросоюзу, однак його критики вважають, що прем'єр грає з вогнем, так як «жорсткий» Brexit невигідний в першу чергу самій Великобританії.

Нагадаємо, раніше провідний учасник переговорів щодо Brexit з боку Європейського Союзу, Мішель Барньє не прийняв пропозицію прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона прибрати з угоди пункт про кордон з Північною Ірландією. І зазначив, що ЄС не піде на поступки.

Loading...