Якщо Гончарук підніме ВВП на 40%, ми навіть не отримаємо показників 2013 року, – Колтунович

Навіть якщо уряду нового прем’єра Олексія Гончарука вдасться підняти ВВП на 40%, ми все одно не досягнемо показників 2013 року. Слід запроваджувати інноваційну модель прискореного розвитку з технологічною економікою.

Таку думку в ефірі проекту «Правила життя» на телеканалі ZIK висловив депутат від фракції «Опозиційна платформа – За життя» Олександр Колтунович.

Він переконаний: президент і його команда, можливо, не так глибоко розуміються на кризових явищах, що виникають в економіці України.

«Безумовно, там є люди, що позиціонують себе реформаторами, та я б хотів звернути увагу на найголовніше – у нас є серйозний знос основних фондів у житлово-комунальному господарстві. Йдеться про водопровідно-каналізаційне господарство – понад 80%, в аварійному стані перебувають об’єкти житлового фонду – понад 20% зношені. Модернізувати це доведеться із бюджету», – наголосив Колтунович.

Він розповів: Україна і без того вже програє плановим графікам модернізації атомних електростанцій, дорожньої інфраструктури.

«Все руйнується, ми втрачаємо час і програємо час», – заявив нардеп.

За його словами, ще до 2005 року в України був серйозний економічний запас міцності, однак це було зруйновано.

«Коли говорять про зростання ВВП на 40%, я хотів би всім назвати дві цифри: у 2013 році номінальний обсяг нашого ВВП становив 183,3 млрд доларів, натомість за підсумками 2018 року, він скоротився до 130 млрд доларів. Це все – втрати експорту, ринків СНД, російського ринку, промвиробництва і так далі», – розповів Колтунович.

Та, за його підрахунками, навіть якщо вдасться підвищити ВВП на 40%, ми все одно не досягнемо показників 2013 року.

«Я порахував, що ми вийдемо на 183, 1млрд доларів. Тобто, ми навіть не перейдемо позначку 2013 року. Уявіть, це втрачені 10-15 років. Ось до чого призвела ця економічна модель», – заявив нардеп.

Однак, на його думку, все ж ситуацію можна змінити.

«Наша партія, власне, запропонувала інноваційну модель прискореного розвитку. Економіка має бути технологічною. Якщо ми говоримо про інвестиційну привабливість економіки, маємо говорити і про те, як її стимулювати», – вважає Колтунович.

Так, він переконаний: слід запроваджувати вільні економічні зони, знижувати податкове навантаження, або й взагалі відмовлятись від податків, якщо йдеться про інноваційну продукцію.

«Що вища продуктивність праці, то більша можливість продавати на зовнішніх ринках», – підкреслив Олександр Колтунович.

Як повідомлялось раніше, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук розповів, що уряд поставив собі за мету, щоб економіка за наступні 5 років України зросла мінімум на 40%.

Loading...