Профільний комітет рекомендував Верховній Раді скасувати адвокатську монополію

sud.ua

Профільний комітет парламенту з питань правової політики запропонував Верховній Раді відправити до Конституційного суду проєкт змін до Конституції (№1013) щодо скасування адвокатської монополії.

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання комітету, яке транслював телеканал ZIK.

Відтак, із ст. 131-2 Конституції України вилучено уточнення про те, що виключно адвокат здійснює представництво іншої особи у суді, а також захист від кримінального обвинувачення.

Проте представник асоціації адвокатів Михайло Дяденко закликав комітет відкласти розгляд скасування адвокатської монополії до проведення консультації із громадськістю.

«Моє ключове прохання, яку я висловлюю від імені  асоціації – відкласти розгляд цього питання до проведення консультацій, до отримання висновків Венеціанської комісії, яка, до речі, підтримувала попередні зміни у Конституції в частині адвокатської монополії», - зазначив він.

Нагадаємо, профільний парламентський комітет з питань правової політики запропонував Верховній Раді схвалити у другому читанні проєкт закону № 7203 про зняття недоторканності з народних депутатів України.

Loading...