Обіцяне Гончаруком зростання ВВП – малоймовірне, – економічний експерт

ZIK

Плани нового прем’єр-міністра Олексія Гончарука щодо зростання ВВП на 40% – малореалістичні. За нинішньої ситуації в країні не вдасться отримати інвестиції у необхідному для такого об’ємі. Однак, ці тези можуть бути позитивним сигналом для бізнесу.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив Олег Журавльов.

Він переконаний: обіцяне новим прем’єром Олексієм Гончаруком зростання ВВП на 40% – досить важке і малореалістичне завдання.

«Для цього економіка має демонструвати щорічні темпи зростання приблизно такі ж, як у Китаї. В умовах війни, неврегульованих проблем зі сходом та Кримом це, практично, нереалістично», – заявив Журавльов.

Він підкреслив: інвестиції не приходять в країну, де точаться військові дії та розвинена корупція, проблеми із законодавством та судовою владою.

«За нинішньої політичної ситуації ми точно не зможемо отримати інвестиції в такому необхідному об’ємі», – переконаний експерт.

Окрім того виникають і певні питання щодо ідеї поповнення бюджету завдяки приватизації.

«Слава Богу, уже не говорять про міфічні 3 тисячі державних підприємств, про які завжди говорив Кабмін Гройсмана. Зараз йдеться про 500 таких об’єктів, як було озвучено в останні дні. Думаю, що це більш реалістична цифра. Питання полягає в тому, на скільки приватизоване підприємство стане більш ефективним», – зауважив Журавльов.

Тож він підкреслив: все впирається в те, що саме будуть приватизовувати і який результат вдасться отримати.

Також Журавльов прокоментував ініціативу поліпшити фінансовий стан країни завдяки легалізації грального бізнесу. За словами експертів, тут поза правовим полем «гуляє» один чи навіть два бюджети країни.

«Якщо це будуть цивілізовані, нормальні правила грального бізнесу замість незрозумілих автоматів під виглядом лотереї у кожному під’їзді, таке можна лише вітати. Потрібно дивитись, які це дасть об’єми і масштаби. Однак, у всьому розвинутому світі це прийнято робити досить цивілізованими методами – у рекреаційних зонах, п’ятизіркових готелях. У цьому плані ми повинні відповідати найкращим практикам», – переконаний експерт.

Та все ж, на його думку, сумнівно, що такі заходи дадуть країні 40% зростання ВВП.

«Та, думаю, можна припустити, що озвучена Гончаруком цифра – межа мрій на певний період часу, цільовий показник, до якого треба прагнути. Навіть. коли робимо бізнес-плани, малюємо три сценарії – песимістичний, реалістичний і оптимістичний. Тож вважатимемо, що це був якраз оптимістичний сценарій і далі потрібно аналізувати реалістичність програми», – зазначив Журавльов.

На його думку, зараз усі ці заяви більше схожі на лозунги, однак, певною мірою, це є оптимістичним сигналом для бізнес-спільноти.

«Якщо уряд налаштований на демонстрацію темпів зростання, це означає, що в основі має лежати боротьба з корупцією, певний ступінь дерегуляції, вирішення ключових проблем суспільства», – підкреслив Олег Журавльов.

Як повідомлялось раніше, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук розповів, що уряд поставив собі за мету, щоб економіка за наступні 5 років України зросла мінімум на 40%.

Loading...