Новини » Політика 2 вересня, 2019, 22:41
Дубінський заявив, що не голосуватиме за низку законів, які обмежують депутатські повноваження
ZIK
ZIK

Неправильно встановлювати кількість депутатів, які б мали право подавати законопроєкти. Незрозуміло, як тоді розподілятиметься баланс інтересів всередині ВРУ. До того ж таке право парламентарям надали люди, які їх обрали.

Таку думку в ефірі проекту «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK висловив депутат-мажоритарник від фракції «Слуга народу» Олександр Дубінський.

Він розповів: зараз бачитимемо різноманітні напрямки урізання депутатських повноважень в парламенті. Зокрема, йдеться про намагання скоротити кількість депутатів, які можуть подавати законопроєкти.

«Я колегам кажу: «А чого це раптом?». Наприклад, у мене на окрузі – 160 тисяч осіб, які за мене голосували. Якщо взяти усю київську область, вийде 1,5 мільйона осіб, а це – всього 10 депутатів», – зауважив Дубінський.

Тож він переконаний: такий посил є неправильним ще з самого початку.

«Якщо є інструмент законодавчої ініціативи, прописаний у законі, і люди, обрані депутатами, чому ми визначаємо, скільки депутатів може подати законопроєкт, а скільки – ні. Як тоді розподіляється баланс інтересів всередині парламенту?», – зауважив Дубінський.

Адже, на його думку, парламент – дискусійний майданчик, там не може бути одностайності, мовляв, це не Радянський союз чи КПРС.

«Законопроєкт, де буде скорочення кількості депутатів, які, мінімально, можуть подавати закон, я підтримувати не буду», – заявив Дубінський.

Що ж стосується законопроєкту про імперативний мандат, то, за словами нардепа, усе залежатиме, який документ внесуть до зали.

«Якщо це буде імперативний мандат, який не дозволяє мажоритарнику вийти із фракції, я теж це підтримувати не буду. За мене голосували люди, я не списочник, не людина, якій подарували можливість бути в партії. У мене своя програма. Я йшов з певними обіцянками, я займаюсь своїм округом. Точно не варто брати мене в заручники», – підкреслив Олександр Дубінський.

Як повідомлялось раніше, Володимир Зеленський пропонує заборонити у Верховній Раді «депутатський спам» та дозволити українцям подавати проєкти законів, надавши їм право законодавчої ініціативи. Президентський законопроєкт уже направили на розгляд КСУ.

Окрім того, президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, який передбачає зменшення кількості народних депутатів у Верховній Раді з 450 до 300.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-18 07:52 :24