Новини » Світ 1 вересня, 2019, 7:42
У Британії десятки тисяч людей протестують проти призупинення роботи парламенту
Фото EPA-EFE
Фото EPA-EFE

У Великобританії десятки тисяч людей вийшли на вулиці, щоб висловити протест проти рішення прем’єр-міністра Бориса Джонсона призупинити роботу парламенту за кілька тижнів до того, як країна повинна вийти з Європейського Союзу.

Протестувальники зі свистками та барабанами зібралися біля резиденції прем’єр-міністра на Даунінг-Стріт у Лондоні 31 серпня. Деякі з них скандували «Ганьба вам, Борісе Джонсон!», – повідомляє Радіо Свобода.

Демонстрації пройшли також в інших містах, в тому числі в Манчестері, Ньюкаслі, Брістолі та Белфасті під гаслом «Stop the Coup» («Зупиніть державний переворот»).

Заклик до протесту оприлюднила політична група «Інша Європа можлива», яка виступає проти Брекзиту – виходу Великої Британії зі складу Євросоюзу.

Нагадаємо, 28 серпня королева Великої Британії Єлизавета ІІ схвалила запит прем’єр-міністра Бориса Джонсона щодо призупинення роботи парламенту з 9-12 вересня до 14 жовтня. Це суттєво обмежить час, який законодавці матимуть на обговорення умов для виходу з ЄС.

Лідери опозиції назвали рішення Джонсона навмисною спробою завадити парламентарям заблокувати вихід Об’єднаного королівства з європейського блоку без угоду. Глава уряду відкидає звинувачення. За більш ніж два місяці до Brexit, члени парламенту прагнуть перешкодити Джонсону вивести Великобританію з ЄС без будь-якої згоди. Близько 160 законодавців підписали зобов’язання «зробити все необхідне», щоб не дати Джонсону обійти парламент.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 19:55 :53