Таліби атакували афганське місто Кундуз на тлі мирних переговорів з США

Силовики в афганському будинку Кундуз, 31 серпня 2019 року

Угрупування «Талібан» атакувало стратегічно важливе північне місто Кундуз в Афганістані на тлі мирних переговорів зі Сполученими Штатами Америки.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Згідно з повідомленням, міністерство внутрішніх справ країни заявило, що під час авіаударів та наземних операцій у Кундузі загинули щонайменше 34 таліби.

Зазначається, шо бої в місті тривають на тлі надії на прорив у переговорах між США й «Талібаном» про мирну угоду, яка включатиме відведення з Афганістану тисяч американських військових. 

Як повідомлялося, 30 серпня президент США Дональд Трамп повідомив, що переговори йдуть добре. За день до цього він говорив, що США залишать свої військових в Афганістані і після досягнення мирної угоди.

Таліби нині контролюють або ведуть збройну боротьбу приблизно на половині території Афганістану. Вони вимагають повного виведення всіх іноземних військ.

В Афганістані перебуває близько 20 тисяч іноземних військових, більшість із них – американці. Вони беруть участь і місії НАТО з метою навчання афганських військових. Деякі американські солдати беруть участь в антитерористичних операціях.

Нагадаємо, днями представники Сполучених Штатів Америки і «Талібану» відновили мирні переговори, метою яких є завершення 18-річної війни в Афганістані. 

Loading...