Протести у Гонконгу: ЄС стурбований через ситуацію із затриманнями людей

Розвиток подій у Гонконгу через затримання лідерів протестувальників викликає занепокоєння.

Про це напередодні після зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Гельсінкі заявила верховна представниця ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні, передає DW.

"Ми очікуємо, що влада Гонконгу поважатиме свободу зібрань та висловлення поглядів, а також право людей на участь у мирних демонстраціях", - зазначила вона.

Могеріні запевнила, що у ЄС продовжуватимуть уважно стежити за розвитком подій у Гонконгу.

Водночас міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас (Heiko Maas) застеріг від загострення ситуації у Гонконгу. "Ми вважаємо, що не можна, щоб продовжувалася ескалація ситуації. Люди, які там виходять на вулиці, користуються своїм правом на зібрання та висловлення думок", - наголосив він.

Зауважимо, заяви європейських політиків пролунали після арешту вранці 30 серпня кількох активістів у Гонконгу, зокрема лідерів протестного руху Джошуа Вонга та Агнес Чоу. Згодом цього ж дня їх доставили до суду, де офіційно пред'явили звинувачення. Вонга та Чоу звинувачують у "підбурюванні до участі у заборонених зібраннях". Активістам, якщо їх визнають винними, загрожує до п'яти років позбавлення волі. Пізніше цього ж дня Вонг і Чоу були звільнені під заставу. 

Loading...