Aнонси

усі анонси

Медведчук: Візит до «Лефортово» насамперед є гуманітарною акцією

Візит голови «Опозиційної платформи – За життя», народного депутата Віктора Медведчука та народного депутата від цієї політсили Вадима Рабіновича до московського «Лефортово» передусім є гуманітарною акцією, про яку «Опозиційна платформа - За життя» домовлялася наперед.

Фото ZIK

Про це заявив Медведчук після закінчення візиту.

«Після зміни влади, після приходу нової команди президента Зеленського, яка реально почала займатися питаннями обміну, тому що ми займаємося, можемо займатися і просити тільки про звільнення, тобто про односторонні дії, дійсно, це питання серйозно просунулося. І тому це все вселяє впевненість у тому, що найближчим часом цей обмін відбудеться і в цей обмін буде внесено тих людей, зокрема щодо яких ми тривалий час ставили питання про їх звільнення», – сказав він.

Водночас Рабінович підкреслив, що спроби вести переговори нової влади про звільнення українців теж досить успішні.

«На відміну від режиму Порошенка, який навмисно гальмував протягом двох років фактично всі обміни, і ті, які Віктор Володимирович підготував до цього, і ті, які повинні бути. Що стосується нинішньої влади, президента Зеленського, безумовно, це інша ситуація, вони сьогодні ведуть переговори, і ще міністр внутрішніх справ - за своєю лінією. Вони доволі успішні», – зазначив парламентар.

«Ми би дуже хотіли, щоб він (обмін, - ред.) відбувся і навіть не сьогодні, а вчора або позавчора, але поки, на жаль, такої готовності, як заявляє пан Пєсков, немає. Ось для того, щоб ця готовність дозріла, щоб вона мала місце, ми, зокрема сьогодні, перебуваємо в Москві як народні депутати, як представники партії, як люди, до яких звернулися родичі цих людей - і Карпюка, і Клиха - з проханням про їх звільнення», – додав Медведчук.

Спілкуючись з Миколою Карпюком, Медведчук зазначив, що українці мають тверді погляди, послідовні, принципові погляди. "І тобі не треба пояснювати, тому що я читав деякі речі, які ти писав, я знаю з розповіді Вадима, про те, що була розмова. Слухай, це дуже серйозно. І такі люди зараз, вони будуть необхідні, для того щоб в суспільстві відбувались швидше процеси. Тому що там, слова, які ти говорив, проте, що треба і зшивати країну, і треба думати про те, що це не є національною рисою українців, бо це є розбрат, агресія, і все інше. Це дійсно так. Але ми ж розуміємо, що не може бути так, що одні інтереси в однієї частини України, і другі інтереси в Західній Україні", – зазначив політик. 

На що Карпюк наголосив, що українська мовна культура розвивалася на одному дуже простому терміні - шана. "Знаєте, українська мовна культура розвивалася на одному дуже простому терміні - шана. Шануй батька, мати, шануй старість та молодість, шануй землю. Шануй інакомислящіх. Шануй ворога. Тому весь світ, і кожен елемент світу - будувався на шані. Я пам'ятаю ці, знаєте ще в дитинстві, батько мені ще говорив - я поважаю твою думку, але я з нею не погоджуюсь", – зазначив Карпюк.

Нагадаємо, вчора голова «Опозиційної платформи – За життя», народний депутат Віктор Медведчук і співголова партії  Вадим Рабінович прибули до московського СІЗО «Лефортово», щоб побачитися з українцями засудженими в РФ та передати гостинці із дому.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі "Слуги народу" | Треба поговорити Треба поговорити