Засновник Bellingcat припустив, що Україна може видати Росії свідка у справі MH17

MH17. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Засновник британського розслідувального видання "Bellingcat" Еліот Гіґґінс припускає, що Україна погодилася видати Росії ключового свідка у справі збитого над Донбасом пасажирського літака в обмін на звільнення українців-політв’язнів.

Про це він написав у Твіттері.

«Подейкують, що нещодавно заарештованого Володимира Цемаха, який вважається ключовим свідком у справі MH17, передають Росії в обмін на затриманих Росією українців. Досить безхребетна угода української влади, яка вплине на юридичну справу MH17. Наскільки нам відомо, Цемах – український громадянин, а не російський, тож прагнення Росії вивести його з-під варти в Україні дещо говорить. Ще більше ознак очевидної провини Росії у справі MH17», – написав Гіґґінс.

Нагадаємо, Київський апеляційний суд розглянув апеляцію на арешт колишнього начальника ППО «Слов’янської бригади Донецької народної республіки» Володимира Цемаха, якого СБУ затримала наприкінці червня, але залишив арешт в силі.

Сьогодні, 30 серпня, речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська повідомила, що процес переговорів щодо обміну заручників триває.

В Офісі президента повідомили, що інформація про завершення процесу обміну утримуваними особами між Україною та Росією не відповідає дійсності. «Коли взаємне звільнення утримуваних осіб завершиться, Офіс Президента повідомить про це на офіційних каналах», – йдеться у повідомленні.

Координатор групи захисників українських моряків Микола Полозов заявив що адвокати не дають жодних коментарів щодо обміну полонених, керуючись насамперед інтересами своїх підзахисних. За його словами, офіційний коментар подадуть тоді, коли всі необхідні факти будуть підтверджені

 

Loading...