Новини » Спорт 30 серпня, 2019, 4:18
Українки виграли «бронзу» етапу Світової серії з баскетболу 3х3 в Дебрецені
Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 на етапі Світової серії в Дебрецені / fbu.ua

В угорському Дебрецені завершився черговий етап Світової серії – 2019 з баскетболу 3х3 серед жіночих команд, на якому українська збірна стала бронзовим призером.

Спортивну честь «синьо-жовтого» прапора в Угорщині захищали Анна Ольховик, Євгенія Спітковська, Ганна Зарицька-Рульова та випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Христина Філевич.

Як повідомляє офіційний сайт ЛДУФК, на груповому етапі, матчі якого тривали упродовж першого ігрового дня, суперницями українок були збірні Білорусії, Іспанії та Італії. Переможець квартету автоматично виходив у півфінал турніру, а друга та третя команди – у чвертьфінальний раунд.

Підопічні Володимира Холопова у першій грі поступились іспанкам з рахунком 15:17, а у другому матчі доволі впевнено розібрались з білорусками, вигравши з перевагою у шість очок – 19:13. Третій матч, проти італійок, «синьо-жовті» також програли – 18:21.

Таким чином, вигравши один з трьох матчів у групі, українки у «закрутці» за додатковими показниками випередили збірні Білорусі та Італії, у яких також було по одній перемозі. Іспанки виграли групу з трьома перемогами в активі.

У другий ігровий день проходили поєдинки плей-оф. У чвертьфіналі турніру збірна України протистояла команді Швейцарії, яка в своїй групі посіла третє місце. Збірна Країни годинників швидко відкрила рахунок у матчі, проте вже в наступній атаці снайпер нашої збірної Анна Ольховик закинула першу дальню спробу та вивела вперед українську збірну. Надалі декілька хвилин на паркеті точилась рівна та жорстка боротьба, але вже в середині гри наші дівчата дали зрозуміли своїм суперницям, що наміри у них надзвичайно серйозні. 15:5 на користь українок – такий рахунок був на табло біля корту за підсумками половини гри.

Надалі наші співвітчизниці дещо збавили оберти і дали шанс на інтригу в матчі, коли збірна Швейцарії підібралась на відстань п’яти пунктів за дві хвилини до завершення гри, проте, чергова дальня спроба Ольховик інтригу дуже швидко поховала. А закінчила матч на мажорній ноті Зарицька-Рульова, яка закинула двоочковий кидок практично із сиреною. 21:12 – впевнена перемога нашої збірної.

У півфіналі на наших дівчат чекало протистояння з француженками. «Трикольорові» розпочала грати жорстко з перших секунд матчу і одразу ж закинули чотири швидких бали, на які наші дівчата відповіді не знайшли. А перші бали для нашої команди в матчі принесла Христина Філевич, яка влучила з лінії штрафних лише на п’ятій хвилині гри за рахунку 0:7. Після цього вона ж влучила дальній кидок та, здавалося, дещо повернула інтригу до матчу, але, на жаль, Франція продовжувала нарощувати власну перевагу.

Ефектним моментом в кінці матчу відзначилася все та ж Філевич, яка за декілька секунд до завершення гри реалізувала дальню спробу з відхиленням, чим заслужила овації місцевих вболівальників. Однак підсумковий рахунок для українок був негативним – 6:14. Зазначимо, що в цій грі з шести пунктів українок п’ять в активі саме Христини Філевич.

Тож за підсумками угорського етапу Світової ліги збірна України стала бронзовим призером. Однак на перепочинок часу немає – уже в неділю, в перший календарний день осені, наші дівчата у тому таки Дебрецені зіграють два матчі групового етапу чемпіонату Європи-2019. О 18:20 підопічні Володимира Холопова поміряються силами зі збірної Данії, а в 21:20 – з командою Нідерландів. У чвертьфінал чемпіонату Європи вийдуть дві з трьох кращих команд групи.

2019-10-21 17:45 :53