live

Суд просять дозволити переселенцям отримувати виплати не тільки в Ощадбанку

ukrinform.ua
загрузка...
загрузка...

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулися із позовом, аби дозволити внутрішньо переміщеним особам отримувати пенсій та інші виплати не тільки через Ощадбанк, але й через інші фінансові установи.

Про це повідомляє пресслужба суду.

Згідно з повідомленням, в адмінсуд надійшов позов від заступника прокурора Автономної Республіки Крим до Кабінету Міністрів України. Позивач просить суд скасувати п.1 постанови КМУ «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» в частині, що стосується виплат пенсій, довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, що призначені зазначеним особам, через рахунки та мережу установ ПАТ «Державний ощадний банк України».

Окрім цього, у позові вказана вимога щодо скасування окремих положень Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою КМУ від 30.08.1999 р., відповідно до яких, Ощадбанк визначено уповноваженим банком для відкриття поточного рахунка для виплат пенсій чи інших грошових виплат внутрішньо переміщеним особам. 

Як зазначається, визначення Ощадбанку єдиними банком для проведення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, на думку позивача, не відповідає ст.1 Першого протоколу  Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, положенням Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та порушує засади цивільного законодавства на свободу договору та вибір контрагента.

Наразі вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі. 

Нагадаємо, у Міністерстві соціальної політики назвали кількість переселенців з Криму та Донбасу станом на 27 серпня, всього було взято на облік 1 402 869 внутрішньо переміщених осіб. 

Loading...
Loading...
Loading...